Pulmafotograaf Maaris Tölp parim pulmafoto

Fototaustad pulmas ja peol

Fototaustad pulmas ja peol

Fototausta kasutamine pulmas või mõnel muul üritusel on enamasti hästi põhjendatud. Sellega saab juurde lisada meeleolu, stiili ning firmaürituste ja sünnipäevade puhul on see tihti ka hea koht reklaambänneriks või lihtsalt meenutamaks, mis üritusega ikkagi tegemist on. 

Milline on aga hea fototaust. Võtame selle lühidalt kokku

Fototausta kõrgus

Fototaust peaks olema kindlasti vähemalt 20cm kõrgem, kui on teoreetiliselt teil  kõige pikem inimene seltskonnas. Tavapäraselt on taust ca 2m või rohkemgi kõrge. Kui taust on liiga madal, jääb see fotol esiteks varju ning teiseks inimesed paistavad nagu koljatid seal ees 😀 Ausalt. Nii et palju elegantsem ja väljapeetum on valida kõrge taust. Olgu või liiga kitsas ja jäägu küljele, aga kõrgust peab olema! 

Fototausta laius

Kui teil on fototaustal olulised tekstid, nagu näiteks firmaürituste puhul bännerid vms, siis tuleks valida kas selline kitsas fototaust, mis jääb inimestel pigem ühele küljele või proovida natukene ennustada pildile tulevate inimeste keskmist hulka ning teha sellest ca 1-2m laiem. Tavapäraselt käiakse firmaüritustel kahekesi, maksimum kuuekesi….keskmiselt. Pulmades keskmiselt neljakesi. 

Fototaustal teksti kasutamine

Kui kasutad fototaustal tekste, siis soovitan näiteks pulmade puhul noorpaari nimed vms tekstid panna üles äärde, et need ka siis välja paistaks, kui tausta ees seistakse. 

Muudel üritustel, kus tekste rohkem jne, siis endiselt soovitakse jaotada teksti kas põhiosas äärtesse ja/või üles äärde. Nii paistab see paremini välja, sest inimesed instinktiivselt seisavad alati tausta kesksele. 

Mis praegu pulmades tausta osas moes on?

Praegu on pulmades tausta osas moes neoontekstide kasutamine, murutaustad, laudis-taustad, taimed… Kangaste puhul kasutatakse palju kas narmaid või hoopis põimitakse kangas kaunilt risti-rästi. 

Lisaks, tausta ees on endiselt moes kasutada diivaneid, tugitoole, kiikusid…. Aga seda just vastuolulisust silmas pidades. Näiteks õues oleva tausta ees kasutatakse midagi, mis tavaliselt kuulub siseruumidesse, näiteks tugitool. Ning siseruumides kasutatakse midagi, mis tavaliselt kuulub õue, nagu näiteks kiik. 

Millised pulmakaared on praegu trendikad?

Lisaks eelmisele lõigule, tuleks lisada, et viimasel ajal kaared ongi sõna otseses mõttes kaared. Ehk siis suured ümmara kujuga. Teine variant, mis on hästi trendikas, on kõiksugu neoonist raamid VÕI kasutatakse palju klaasi. 

Scroll to Top