Lasteaedade pildistamine

Lasteaia lõpupeod, jõulupeod ja rühmapildid

Lasteaia lõpupeod

Mida hõlmab lasteaia lõpupeo või jõulupeo pildistamine

Lasteaedade pildistamine just lõpupeo või jõulupeo kontekstis tähendab eelkõige ürituse jäädvustamist reportaaži stiilis, toimuva jäädvustamist, rühmapildid ning soovijatele portree- ja perepildid. 

 

Soovijatele olen alati välja pakkunud, et tulen lasteaeda juba pool tundi varem kohale, et teha rühmas lastest enne veel mõned emotsioonipildid. Nad on siis nii elevil ning saab palju rõõmsaid fotosid. Muuhulgas pööravad nad hiljem esinemise ajal mulle siis vähem tähelepanu ning etteasted ei lähe vähemalt kaamera pärast meelest. 


Lasteaia peo aktuse ajal teen pilte eelkõige laste esinemisest, kuid vahepeal piilun ka seljataha, kas ehk vanemate seast saaks mõne hea pildi. Kindlasti saavad kinni püütud diplomite andmised ning jõulude ajal salmilugemised, ettekandjate esinemised ja kõik, mis aktuse ja peo juurde kuulub.

 

Hiljem teeme suure grupipildi/rühmapildi ning seejärel on soovijatele võimalus tulla perepilte ja portreefotosid tegema.

 

PS: Tavaks on saanud, et lasteaia lõpetamistel teeme ka igast lapsest eraldi pildi, kui ei ole just teisiti soovitud. 

Kuidas saab lasteaia lõpupeo pildid endale lapsevanem

Fotod

Kõik fotod on töödeldud ja suureformaadilised jpg failid, millele ei ole lisatud vesilogo.

 

 

Tähtaeg

Pildid valmivad 1-2 nädala jooksul

 

 

Piltide kättesaamine

Kui lasteaia pildid on valmis, saadan tellijapoolsele kontaktile veebigalerii lingi, kust saavad kõik lingi saajad endale pildid alla laadida. 

Hinna sees on veebimajutus valminud fotodele kestusega kuni 1 aasta. 

Lasteaia lõpupeo pildistamise hind

Lasteaia lõpupeo pildistamise paketi hind algab 10 eur/pere kohta. Sh ka mitmikutel on hind pere peale. 

Lasteaia lõpupeo pakett sisaldab järgmist: 

 • Kuni 2h pildistamist
 • Olen kohal 15-20 minutit enne peo algust, et õpetajate ja juhtkonnaga kokku leppida olulised nüansid, mis mõjutavad pildistamist
 • Jäädvustan piduliku osa, mille lõpus grupipildi ja soovijatele perepildid ja portreepildid lõpetajatest.
 • Pildid saabuvad tellijale veebigaleriiga, kust on võimalik pildid alla laadida. Kõik seal olevad pildid on töödeldud ning vähendamata jpg formaadis. 
 • Galerii valmib 1-2 nädalaga
 • Pildistamisel on olemas tehniline valmidus teha ka rühmafoto ning perepildid siseruumides, kui selleks peaks vajadus olema
 • Hinna sees on valminud fotodele aastane veebimajutus meie platvormil

PS: Hind kehtib Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas lasteaedade pildistamisele. Lasteaia lõpupeod jms üritused, mis toimuvad väljaspool Harjumaad, sh Pärnus, saavad sisaldama transopordi osa. Küsi täpsemat pakkumist

Lasteaia rühmapidude pildistamise hind

Lasteaia rühmapeo pildistamise hinnad algavad 8 eur lapse kohta (mitmikutel on hind pere peale).

PS: Hind kehtib Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas lasteaedade pildistamisele. Lasteaia lõpupeod jms üritused, mis toimuvad väljaspool Harjumaad, sh Pärnus, saavad sisaldama transopordi osa. Küsi täpsemat pakkumist

Kuidas saada parimad lasteaiapeo pildid

Pildistada saab peaaegu igal pool ja igas olukorras, küll on hulganisti asju, mis aitavad kaasa piltide paremale õnnestumisele. 

 • ​Lasteaeda lõpetavale lapsele rääkige enne, et tuleb pildistamine ja nad teevad nii koos rühmaga, perega kui ka üksi pilti. Lastele aitab alati positiivselt kaasa, kui nad teavad ette, mis toimuma hakkab. Isegi kui sulle tundub, et ta üldse ei jätnud meelde, siis kuskil mälusopis on tal see ikka olemas ning selle võrra läheb pildistamine kergemalt. 
 • Kui tuleb noorel rühmal jõulupildistamine, siis mõnikord ka lasteaias tehakse nii öelda proovipildistamisi, kus õpetaja käib ja nii muuseas pildistab lapsi. Sama saavad teha ka vanemad. Kasulik on see eriti neile, kelle võsuke on väga pelglik. Kindlasti ärge sundige teda olema ühe koha peal paigal, kui ta seda ei taha. Tehke pilti lihtsalt niisama möödaminnes, temast mängimas jne. Laske tal harjuda.
 • Rühmas võiks teha proovi, kuidas rühmapildil koos ollakse. Seda saab teha loomulikult läbi mängimise, et lastele jääks see meelde millegi positiivsena.
 • Olge positiivselt meelestatud ning julgustage lapsi pildile minema. 
 • Mõelge taustale, mis jääb fotole. Kas see on ilus. Kas see on piisavalt lai. Kui seal on midagi, mida te pildile ei soovi jätta, siis mõelge, kas saab pildistada mujal või on võimalik see ära katta. 
 • Lõpuaktustel võiks kuiva ilma korral pildistada õues, nii jääb igal juhul ilusam pilt
 • Kõige tähtsam: rääkige kõik asjad nii kirja teel kui vahetult enne peo algust fotograafiga läbi. Võib olla tal on pildistamise koha jaoks mõni teine idee või tahab ta lihtsalt kuulda kava, mida lapsed tegema hakkavad. 


Lisasärtsu

 • Organiseerige lasteaia lõpupeole õhupallid või mullitajad

Lasteaia rühmapildid

Lasteaia rühmapilte saab teha kahel viisil: individuaalselt lähenedes või traditsiooniliselt. 

Individuaalsemaks lähenemiseks nimetame seda, kui teeme rühmapildid jooksvalt rühmas sees. Pildile saavad lapsed just nende tavapärase igapäevase tegevuse käigus, mängides, joostes, lauldes. Nii saab palju vahvaid pilte ning ka igaühest saab teha loomuliku portreepildi. Kindlasti palume korra ikka lapsed kokku ka tulla, et teha üks rühmapilt. Ülejäänu on aga mõnusas vabas vormis. Samuti võib ajastada pildistamise osaliselt näiteks liikumistunnile, et saada veel rohkem huvitavaid pilte. 

Hiljem jagatakse pildid veebigalerii abil fotofailidena

 

Traditsiooniline variant on see, kui kõik rühmad käivad eraldi ära rühmapildil ning kohe sealsamas vastaval taustal tehakse kõigist lastest ka portreepildid, soovijatest sõbrapildidki. 

 

Scroll to Top