Keda kutsuda pulma

Keda kutsuda pulma - abiks külaliste nimekirja koostamisel

Pulmade planeerimise üheks esimeseks etapiks on külaliste nimekirja koostamine, mis on ilmselt ka üks keerukamaid osi pulmas. Külaliste arvust sõltub, milline saab olema teie pulma eelarve ja peokoha valik. Mõnedele noorpaaridele on külaliste nimekirja koostamine kerge protsess, samas kui teised peavad palju rohkem vaeva nägema. Ja hoolimata sellest, kui palju te külalisi kutsute, peaaegu alati tuleb teha ka raskeid otsuseid. Selleks tegime selle abistava artikli, kus on toodud külaliste valimise juhend nende tähtsuse järjekorras A-st kuni D-ni.

Kui küsite endalt, keda te enda pulma soovite, siis tegelikult siin ei ole kindlaid ja kiireid lahendusi. Kõik perekonnad ja tutvusringkonnad on erinevad. Mõnele on sõbrad tähtsamad, teisele vanavanemad. Sellegipoolest usume, et kokkupandud juhendist on abi arutlemisel, keda eelisjärjekorras nimekirja võiks panna ning keda te päriselt oma pulma soovite. 

Esialgu võib tunduda päris karm, kui paned sõbrad ja sugulased eraldi listidesse. Ja veel tähtsuse järjekorras, A-D. Samas see on mõistlik ja eelkõige praktiline viis nimekirja koostamiseks. Võib olla oled ka ise vähemalt korra elus sattunud pulma, kus olid nimekirjas C listis?

Loomulikult on külaliste valik pulma täiesti individuaalne. Seetõttu teie enda A-D list võib oluliselt erineda siinsest. Võib olla on mõned sõbrad teile nagu õed-vennad, võib olla mõni kauge sugulane rohkem nagu parim sõber, äkki soovite, et teie pulmas oleks ka palju lapsi, või soovite hoida külaliste nimekirja võimalikult väikesena, või hoopis kahekesi pulmad teha ja põgeneda? 
Seetõttu ongi külaliste nimekirja koostamisel ainus reegel see, et te kutsute pulma kõik need, keda te sinna päriselt tahate! Et te ei tunneks kellegi kutsumise juures kohustust või survet selleks. 

 

A-list – külalised, kes on teile kõige olulisemad

Siia nimekirja kuuluvad need inimesed ilma kelleta te ei kujutaks oma pulmapäeva ettegi. Need, kes teevad teie pulmast veel erilisema päeva. Kes teid armastavad ja teist hoolivad ning kes alati ka teie südameis on.  Neid võib olla viis, kümme või viiskümmend. Aga nad on olulised.
Üks hea viis nende inimeste kindlaks tegemisel on koos mõelda, et kui te peaksite tegema pulmad hommikul, siis kelle te sinna kutsuksite. See välistab need sõbrad/tuttavad, kellega on lihtsalt tore pidutseda, kuid kes teile nii südamelähedased pole

 • Teie vanemad
 • Teie õed-vennad
 • Lähimad sõbrad
 • Teie enda lapsed
 

B-list – need, keda te oma pulma väga soovite

Mõnes mõttes on see nagu A-listi lisa. Samas, põhjused nende inimeste kutsumisel on veidike teistsugused. Siia listi kuuluvad need külalised, kellega teile väga meeldiks oma pulmapäeva koos veeta. Teile on oluline, et nad seal on ja nad on teile armsad inimesed, samas see ei rikuks teie pulmapäeva totaalselt ära, kui viimasel hetkel selgub, et nad ei saa tulla.

 • Teie vanavanemad
 • Õdede-vendade lapsed
 • Lähimad tädid ja onud
 • Laiem ring sõpruskonnast
 

C-list – külalised, kelle kutsute pulma juhul kui teie eelarve ning peokoha valik seda võimaldavad

Siinkohal läheb valimine juba keeruliseks. C-listis on need inimesed, kelle puhul teile meeldiks kui nad pulmast osa võtavad või need külalised, keda võib olla keeruline mitte kutsuda. Näiteks mõnedes suguvõsades on onude-tädidega nii, et kas kutsud kõik või mitte kedagi. Tuleb tuttav ette? 
Samas kui nüüd mõtlete eelarvele ning peokoha valikul etteseatud külaliste arvule, siis tuleks kuhugi see piir tõmmata, et keda ikkagi kutsuda. Samuti tuleks mõelda sellele, millist õhustikku te oma pulma soovite, sest selle loovad eelkõige teie külalised. 

 • Kõik tädid ja onud
 • Kõik nõbud
 • Need, kellega olete üsna vähe aega tuttavad olnud, kuid nad tunduvad kihvtid inimesed
 • Reisikaaslased
 • Lähemad töökaaslased
 • Vanad sõbrad, kellega te pole võib olla juba aastaid kohtunud (siinjuures facebookis suhtlemine ei lähe arvesse, ikka ainult reaalne näost-näkku suhtlus)
 

D-list – külalised, kelle puhul tunned kohustust neid kutsuda

Võimalik, et te selle listini üldse ei jõuagi ning siia kuulujad on teile täiesti välistatud ilma arutlemata. Samas, kui teie pulma eest juhtumisi teie vanemad maksavad, võivad nad omalt poolt esitada soovi mõne külalise valimise suhtes. Siia listi võivad kuuluda ka need, kes on teid enda pulma kutsunud, kuid kellega te ise väga suurt lähedust ei tunne. Siin võivad olla mitte väga lähedased töökaaslased, kes on vihjanud, et tahavad tulla teie pulma. Aga teie ise ei arva, et nad võiks seal olla. Siin võivad olla teie trennikaaslased, kes kihlumisest kuuldes rõõmust hõisates tantsima hakkasid, kuid kellega te siiski kohtute vaid trennides, mitte väljaspool. Ühesõnaga, see on list inimestest, kelle puhul te lihtsalt peate otsustama, kas ei või jah. 

 • Naabrid
 • Teie vanemate sõbrad
 • Külaliste lapsed
 • Trenni- ja klubikaaslased
 • Inimesed, kes sind enda pulma kutsusid
 • Kõik töökaaslased
 

Veel mõned mõtted külaliste nimekirja koostamisel
 • Lihtsalt hoidke meeles, et hoolimata sellest, kas teil on tulemas 50 või 200 külalist, on endiselt vaja teha raskeid otsused. See on loomulik
 • Kas teiega on juhtunud, et teid ei kutsutud pulma, kuhu arvasite, et kutsutakse? Kas te olite pahased? Ilmselt mitte või vähemalt mitte eriti kaua. Me kõik tahaksime elevusega saada mõnda vahvasse pulma osaliseks, kuid uskuge, inimesed on palju mõistvamad kui te arvate ning üldiselt ei teki mingeid probleeme, kui mõni mitte nii lähedane inimene kutsumata jätta
 • Olen kuulnud ütlust, et “Kutsu 15% rohkem inimesi, nagunii osad jätavad tulemata”. Aga mis siis saab kui nad kõik tulevad aga peokoha valikul te pole nii paljude inimestega arvestanud? Muidugi on tore, kui teie eelarve ja peokoht on paindlikud, kuid siiski on see libe tee. 
 • Hoidke meeles, et kõik kes on abielus, kihlatud või pikaajalises suhtes, võiks olla kutsutud koos kaaslasega. Tegelikult peaks sama ütlema ka nende kohta kes võib olla on vaid paar aastat kaalasega koos olnud, kuid neil on ühine laps. Või kui suhtlete tihedalt mõlema osapoolega. Ka siis on kindlasti soovitatav kutsuda külaline koos kaaslasega. Samas võib olla okei kutsuda ilma kaaslaseta need külalised, kellega te veedate aega alati ilma nende “teise pooleta”. Näiteks töökaaslased, trennikaaslased jne. 
 • Lapsed. Kas kutsuda külalised pulma koos või ilma lasteta. See on nii tähtis küsimus, et selle kohta koostame lausa eraldi postituse. Aga igal juhul mõelge selle üle hoolikalt, sest mõlemal valikul on omad plussid ja miinused. Ning pidage meeles, kui te kutsute külalised ilma lasteta, andke neile sellest kutse peal viisakalt teada
 • Üks mõte on teha pulma järelpidu, kuhu siis saate kutsuda need, keda te mingitel põhjustel pulma ei kutsunud aga kellega tähistada tahaks ikka. Näiteks, kui teie eelarve või peokoht võimaldas vaid 50 külalist, kuid sealt tuli jätta välja C-list ning äkki isegi osa B-listi, kasutage seda mõtet ning tehke nendega koos eraldi väikene tähistamine teie omas kodus. 
Scroll to Top