Mida teha, kui ei taha pulma avatantsu tantsida

Kuigi on viimasel ajal üha rohkem nn traditsiooniks pulmatavasid järgida täpselt nii suures mahus, kui noorpaar ise soovib (ja see on just väga oodatud, sest nii saab pulm veelgi omanäolisem ja noorpaarile südamelähedasem) , siis on tavad, mida üldiselt järgitakse ligikaudu 98% pulmadest. Näiteks pruudikimbu olemasolu või avatantsu osa. 
Et erand kinnitab reeglit, siis on ka neid paare, kes ei soovi ei pruudikimpu, avatantsu ega valget kleiti vms. 

Aga avatantsu ju rahvas ikka ootab? Aga kui ikka üldse ei taha tantsida? Aga aga aga… väga palju “Aga-sid” käib ilmselt mõtteist läbi. Aga mida siis teha?

Variant I – võite minna ikkagi kahekesi lavale, vaikselt paar takti kõikuda ning siis kohe ka külalised ühinema kutsuda. Ja kui te ikka kohe üldse ei soovi tantsida, pistke jooksu niipea kui lava külalistest täitumas on. Annab lisa särtsu ning huumorit. Näiteks üks mu möödunud suvine noorpaar, keda pildistasin, tegi just seda. Nad reaalselt sprintisid õue, kui rahvas tantsule jõudis. Kõik itsitasid ja naersid.

Variant II – avatantsu tantsivad kohe algusest peale koos teiega ka kõik külalised. Selle mugavam variant on, et tantsitakse nii kuidas endale parasjagu meeldiks. Erilisem meetod on teha koordineeritud ühistants. Näiteks võib bänd või pulmaisa mõned vahvad ringtantsu sammud õpetada. 

Variant III – keegi teine teeb avatantsu noorpaari eest. Selleks võib olla tellitud professionaalsed tantsijad, teie parimad sõbrad või hoopis teie vanemad. Ning kui see keegi oma osa lõpetab, liituvad kõik tantsuplatsile ideaalis eesotsas noorpaari endaga. 
​​
Uurisin teemat ka fb pulmagrupist ning  seal kostusid lisaks ka niisugused mõtted: 

Stella: “Meie lasime oma valitud loo järgi teha väikse sissejuhatuse mille õppisime selgeks ja edasi tuli koos refrääniga ühistantsu osa kus kutsusime külalised platsile ja nemad tegid meie ettenäitamisel sammud järgi. Läks rahvale hästi peale “

Marika:”Meie pulmas tantsisime kõik, koos külalistega ringis, käest kinni päikeseratas taustaks mängimas, väga väga tore oli ja kõik olid üllatunud ja rahul. Pulmad toimusid õues, oma aias, külalisi 70.”

Margit:”Meil oli avantantsuks Rauno Zubko loodud Esimene valss. Alustasime kahekesi, vaikselt liitusid rahvatantsijad ja lõpetasime jälle kahekesi. Abikaasaga kohtusime rahvatantsus, kus olime paarilised, the rest is history”

Triin:”Mu sõbranna pulmad olid (6a tagasi) siis üllatusena alustasid tantsu hoopis võistlustantsijad (minu poeg oma paarilisega). Tantsisid alguses kaks tantsu, siis kutsusid kumbki pruudi ja peigmehe tantsima ning seejärel algas alles ühistants.”

Kädi:“Minu venna pulmas tantsisid pruut ja peigmees oma valitud loo järgi Just Dance järgi. Liigutused olid seinale kuvatud”

Epp:”Pulmaameteid jagades jagada amet “Avavalsi tantsija””


Kristel:”Meie istusime, pulmaisa kutsus loo järgi inimesed tantsima ja kui tants oli läbi, ütles külalistele, et see oli avatants pruutpaarile”

Marina:”Meil oli avavalsi asemel peigmele pühendatud pruudi esitatud laul, mis kõik sai teoks tänu kahele super-inimesele Kalmer Neidla ja Mari-Liis Rahumets. Tosin aastat hiljem saan veendunult kinnitada, et just nemad tegid meile kingituse, mis jääbki südant soojendama. Lisaks sai plaatki just pulmapäevaks valmis. Aitäh veelkord!”
Scroll to Top