Mida teha, kui pulmapäeval on palav

Eesti suvi on üks eriline suvi. Mitte, et ma kurdaks, väga lahe ju on, mõnusalt vaheldusrikas. Lihtsalt selle kõigega peab arvestama, et ühel hetkel paned keset suve talvejope selga, teisel hetkel aga on tunne, et aju küpseb kuumuses ära. Niisiis, mida teha, kui pulmapäeval on leitsak, siin Sulle mõned nipid:

  • Kleit – kui võimalik, võta alusseelik kleidi alt ära, et jalad rohkem õhku saaks. Veel parem, kleiti valides eelista kleiti, millel alusseelik puudub. Selliselt saad kleidi äärt mugavamalt tuulutamiseks ka üleval hoida. Alusseeliku tüll ja rõngas jääks aga kergelt näha ja ei näeks võib olla nii kena välja. 
  • Peigmehe riietus – võimalusel vali riietus, millel oleks lisaks pintsakule ka vest, et saaksid suure palavuse korral pintsaku asemel tseremoonial (ja ka peol) hoopis vesti kanda. Ja kui julged trakse kanda, võta ka need varuvariandiks. Kui oled põhimõttega, et pintsak on kõige väljapeetum lahendus, siis vali vähemalt suviseks pulmaks õhku läbilaskvast materjalist riietus. Parem teha riietuse osas pisikesi mööndusi, kui et palavusest minestada
  • Joo palju
  • Söö! Jah, ma tean, on palav ja Sul pole söögiisu. Aga ma näen igal aastal vähemalt 1-2 pruuti ja vahel ka peigmeest, kes minestavad pulma ajal kuuma käes. Ja 90% nendest on olnud vähese söömaga enne minestamist. Jah, nad on joonud küll, aga mitte söönud. See maksab kätte. Nii et parem söö midagigi. 
  • Varu veepudelid ka külalistele
  • Lehvikud päästavad päeva! Saad neid soodsamalt tellida näiteks Aliexpressist
  • Tseremooniakoht vali varjulisse paika. Ideaalne, kui varju sisse mahuvad ka külalised. Selleks käi kas aasta enne samal kuupäeval ja kellaajal tseremooniakohta vaatamas või vali tseremooniakoht välja päev enne, aga tseremooniakellaajaga samal kellaajal. Nii näed kõige täpsemini, kus päike asetsema hakkab. 
  • Kui peopaik on suurte akendega ning aknast paistab terve päeva vältel päike sisse, uurige kindlasti peokohast, millised on nende lahendused ruumi jahutamiseks. Kui neil lahendused puuduvad, leidke puhurid või muud jahutamise viisid. 
  • Planeerige võimalikult palju õhtuseid tegevusi õue, juhuks kui peosaal on väga palav. Muide, isegi avatantse on õues tehtud. See on midagi teistsugust ja põnevat, nii et tasub mõelda 😉 
Scroll to Top