Pulmabänd Margit Tali. Pulmafotograaf Maaris Tölp

Margit Tali bänd – kuidas leida pulmabänd

Margit õpetab tõhusat viisi saamaks kiirelt (pulma)bändidega heale koostööle

Mina mõtlesin alati, et no mis see siis ära ei ole, teenusepakkujaid ei saa ometi olla keerukas broneerida. Ütlen lihtsalt kuupäeva ja küsin hinda. Aga vot, tuleb välja, et ei ole ikka nii. Okei jaa, fotograafi seisukohast olin ma sellest loomulikult teadlik. Aga pulmabändi teemad on päris võõrad. 

Kas Sina teadsid, millist infot peaksid juba hinnapäringut tehes pulmabändilt küsima ning millist infot omakorda jagama?! Ja kas teadsid, miks ja kui oluline see kõik on?! Mina ka mitte ning seetõttu võtsingi ühendust Margitiga. 

Margit on laulja ühes eriti särtsakas bändis Margit Tali Bänd. Oled kindlasti temast veel kuskilt kuulnud, aga minu jaoks on ta alati eelkõige pulmabändis laulja. Üks imeline lahe ja meeletult ägeda energiaga inimene. Ja kuna Margit tundus juba kohe täpselt see inimene, kes suurima rõõmuga minu küsimustele vastaks, saatsingi talle kohe pikemalt mõtlemata kirja ära. Mida Margit soovitas, seda saad juba siit edasi uurida: 

Millist infot anda hinnapäringut tehes bändile?

Hinnapäringut tehes oleks hea, kui esimeses kirjas oleks välja toodud eelkõige järgnev:

 • kuupäev
 • asukoht
 • sündmuse alguse ja orienteeruva lõpu kellaaeg
 • orienteeruv külaliste arv
 • mis sündmusega on tegemist (kui on tegemist sünnipäevaga siis kindlasti, et mis number sünnipäevatordil seisab)
 • mis on ajaraamistik, mil bänd esineda võiks. 

Tihti juhtub ka nii, et tellijal on visioon, et bändi poolt esitatud muusika peaks olema täpselt kindlat stiili (näiteks klassikalised peotantsud) või siis ainult näiteks inglisekeelne – see on ülioluline informatsioon bändile kohe alguses anda, sest võib juhtuda, et mängitav repertuaar ei haaku tellija visiooniga. 

Margit Tali pulmabänd. Pulmafotograaf Maaris Tölp
Pulmabänd Margit Tali. Pulmafotograaf Maaris Tölp

Millist infot bändilt küsida?

 

Väga oluline on, et tellija mõtleks läbi ka õhtu taustamuusika. Just, et mis saab sel hetkel, kui bänd lõpetab ja lahkub.

Tellija võib küsida, kas bändil on taustamuusika mängimise võimalus sel ajal, kui ollakse kohapeal.

Kindlasti on oluline teada saada, mis on tehnilised vajadused peokoha poolt ning kasuks tuleb, kui bändil oleks olemas tehniline ning mugavusraider.

Rääkige endast: 

 • Mis stiili muusika bänd olete – Margit Tali bändi näol on tegemist meeleoluka live-bändiga, kelle repertuaari kuuluvad parimad uued ja vanad hitid nii Eestist kui ka välismaalt
 • Kas teil on ka enda lugusid – Kuna meie põhifookus on sellel, et meie publik tunneks muusikat, mida hästi teatakse, ei ole me oma originaalloomingut kavasse võtnud
 • Kes teil on koosseisus.- Meie bänd koosneb neljast muusikust – Margit Tali (vokaal), Garrett Kuut (kitarr), Silver Sirp (basskitarr) ja Keio Münti (trummid)
 • Kui paljudes pulmades olete esinenud – Ma usun, et see arv jääb 200 piiri juurde
 • Enimmängitud lugu pulmades – Tsirkus
 • Teie enda lemmiklugu ja miks – Kõikidel bändiliikmetel on oma lemmiklugu kohe kindlasti. Aga alati on mõni lugu, millega on tunne, et vot see toimib väga hästi. Võiks öelda, et ehk kõige sellisem ägedam lugu on Maneskini “Begging”
 • Võid toredat statistikat lisada, nagu eelmine kord. KUI soovid
 • Millised on teie tulevikuplaanid – Meie unistus ja soov on, et saame jätkata täpselt seda teed, mida käime – luua sündmustele lisaväärtust ja unustamatuid emotsioone

Milline näeb välja koostöö teiega: PS:see märgi ainult juhul, kui siia on midagi märkida =) A la siin võid rääkida, kas jagate noorpaarile enne pulmi nõuandeid (nt milline valik oleks neile parim kas 3×40 või 4×30 vms. Või äkki annate nõu, kas oleks parem jätta viimane sett enne või pärast torti jne. Ma tean,e t see on tavaliselt pulmaisa/-korraldaja teema, aga noorpaaridele meeldib kindlasti lugeda, et tegelt juba teie ise annate seda infot. Lisaks võite siia alla märkida, kas ja kuidas te kaasate rahvast esinemise ajal, kas teil on mõni spetsiaalne lugu, et tantsuplatsil just noorpaari esile tõsta jne. Ühesõnaga, kiitke siin neid asju, mis ei tule muidu tegelikult hinnapakkumistest välja, aga mida te ju tegelikult teete.
Väga tihti palutakse meilt, et jagaksime oma repertuaari neljaks osaks. Meie tavapärane kokkulepe on, et laval ollakse 3×40 minutit. Oleme katsetanud ka 4×30, kuid alati see ei ole hea. Võib tunduda, et publik saab nö rohkem muusikat, kuid tegelikult nii ei ole. Lühemad setid tähendavad seda, et publikuga kontakti saamine algab iga kord uuesti nullist pihta ning kaob ära selline loomulik voog. Meie soovitus oleks, et kui bändil on välja töötatud kava siis seda usaldada 🙂

Margit Tali Bändiga saad ühendust siit: 

telefon: +372 5818 1718

e-post: margittaliband@gmail.com

Fb: MargitTaliMusic

Eesti Artistide Agentuuri lehelt leiad ka mõningad palad kuulamiseks. Vaata siit

Pulmabänd Margit Tali Bänd. Pulmafotograaf Maaris Tölp
Pulmabänd Margit Tali Bänd. Pulmafotograaf Maaris Tölp
Pulmabänd Margit Tali Bänd. Pulmafotograaf Maaris Tölp
Scroll to Top