Pulmade pildistamine Tallinnas, Pärnus, Tartus ja mujal Eestis

Maaris Puust (Tölp)

"Ma armastan pulmi ja kõike, mis pulmafotograafi ametiga kaasneb. Pulmafotod sellest ilust ja siirusest, mis teie vahel sel päeval on, teie säravatest silmadest ja naeratusest.
Pulmafotograafina kõike seda pildile püüda ja selles hetkes kohal olla, see on imeline tunne ja suur au. "

Pulmapäev on üks kõige imelisemaid päevi teie elus. 
Kui aastate pärast meenutate neid hetki, on professionaalsed pulmafotod hindamatu väärtusega.
Kindlasti tasuks meeles pidada, et pulmafotograafi tuleks valida eelkõige tema stiili ja teie omavahelise suhtluse järgi, mitte niivõrd keskenduda hinnale. Lõppude lõpuks on ju oluline saada kaunid emotsioonikad fotod, mis toovad teid ka kümne aasta pärast oma pulmapäeva tagasi.

 

Olen olnud pulmafotograaf juba aastast 2014 ning oman praeguseks kogemust juba rohkem kui 200 pulma pildistamisega. Olen siiralt tänulik iga pulma eest, kus olen olnud, ning ootan põnevusega juba järgmisi. Parima tulemuse saavutamiseks olen ajaga loonud teatava tööeetika. Nii on võimalik kindlustada iga pulma unikaalsuse jäädvustamine, samas hoides pildistamise käekirja ühtlasena. Kõige selle juures hoides noorpaari informeerituna ning toetades neid kogu pulmapäeva protsessi juures. 

 

Näiteks pean oluliseks kohtuda iga noorpaariga enne pulmapäeva, et jagada omavahel ideid ning saada tuttavaks. Muuhulgas aitan ajakava koostamisega, näitan fotoraamatuid ning suurima rõõmuga vastan teie küsimustele. Koostöö fotograafi ja noorpaari vahel on pulmas ääretult oluline ning omalt poolt teen alati kõik, et ennast hästi tunneksite.

 

Pulmapäeval alustan pildistamist juba teie ettevalmistusest, kas siis ilusalongis, hotellis või teie kodus, kus iganes olete otsustanud oma päeva esimesi hetki veeta. Fotod pruudist ootusärevalt oma kleiti vaatamas või peigmehest tugitoolis mõtlikult unistades aknast välja vaatamas, on tõeliselt hingelähedased. Eriti armas kui sätite valmis koos või teile keegi südamelähedane inimene teie kõrval on.  Kui jõuab kätte hetk, kus teineteisega sel päeval nii öelda esimest korda kohtute, siis see on sõnukirjeldamatult südamlik. 

Ilupildistamisel juhendan teid nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Seega kui arvate, et te ei oska kaamera ees olla, siis uskuge, ma kindlasti juhendan teid erinevatesse poosidesse kas ette näidates või läbi liikumise. Ikka nii, et ennast hästi tunnete. Samas on teil aega kogu protsessi nautida, sest see on ikkagi teie päev.

Tseremoonial jällegi annan teile võimalikult palju ruumi, kasutades näiteks välitseremooniate puhul pikka objektiivi, et teile mitte otseselt “nina alla” tulla. Siseruumides tehtavatel tseremooniatel annan endast parima, et teid mitte segada. Samas pĂĽĂĽdes pildile kõik olulised hetked. Ja kui muretsed kaamera klõpsude hääle pärast näiteks vaikses kirikus, siis võin kinnitada, et kasutan Canoni tipptehnikat, millel muuhulgas on olemas silent shooting mode, kus kaamera klõpsu hääl on vaikne ja mahe. 

Kogu pulma vältel viibin pidevalt teie läheduses püüdes pildile nii teie kui teie lähedaste kõige ehedamaid emotsioone ning kõige vahvamaid hetki. Sealhulgas ka peo ajal. 

 

Seega laske end vabaks ja nautige, see on teie päev

Pulmafotograafi KKK

Milline on Sinu pildistamise stiil?
Eesmärgiks on saavutada tulemus, mis tooks alati teid emotsionaalselt tagasi sellesse kaunisse pulmapäeva. Galerii, mis jutustab teie lugu veel ka palju palju aastaid hiljem. Selleks olen õppinud ühendama fotoreportaaži ja kunstilisust, juhendades eelkõige ilupildistamisel ja grupipiltidel, ning jäädes vaikseks varjuks teie ümber kogu ülejäänud peo ajaks, et püüda pildile just need kõige loomulikumad emotsioonid. 

 

Milline on Sinu fototöötluse stiil?
Püüan alati fotodes tuua välja olukorra loomuliku ilu. See tähendab ühtlasi, et fotode töötluse toonid on naturaalsed, seda selleks, et Sinu pildid ei saaks näiteks aastate pärast moest välja minna. 

 

Kui palju pilte me saame?
Kõikidel pakkettidel on välja toodud piltide arv, mis on teile garanteeritud, küll aga puudub fotode maksimumpiir. Pulmast saadavate fotode arv sõltub eelkõige ilupildistamiseks arvestatud ajast, külaliste arvust ja ka tegevustest pulmas. Piltide umbkaudsest arvust saame kindlasti siis lähemalt rääkida, kui olen veidi rohkem teie pulmaplaanidega tuttav. Siiski saan öelda, et keskmiselt valmib täispikast pulmapäevast 700-1100 fotot.

 

Kas kõik pildid on töödeldud?
Kõik fotod, mille noorpaarid saavad, on jpg formaadis ning parimate fototöötlusprogrammidega korrigeeritud. Parima tulemuse saamiseks, vaatan alati kõik pildid ükshaaval üle

 

Kuidas pildid me pildid endale saame?
Alates klassikalisest paketist ja sealt edasi saabuvad pulmafotod noorpaarile nii veebigalerii kaudu, kui ka mälupulgal. Ühtlasi on hinna sees fotode aastane veebimajutus. See kindlustab, et kõik külalised jõuavad fotod endale ka alla laadida. 

 

Kuidas saavad kĂĽlalised endale pulmapildid?
Saate jagada sedasama veebigalerii linki ka külalistele, mille teile saadan. Sealt saavad külalised endale, kas terve galerii korraga või vaid üksikult soovitud pildid alla laadida. Pildid on galeriis ilma logota ning vähendamata formaadis. Külalistele on piltide allalaadimine tasuta.

 

Mis on Sinupoolne pulmapildistamise hind?
Pulmapildistamise hinnad algavad 940 eurist 13-tunnisel pildistamisel ning iga lisatund on 70 eur. Enamasti kestab pulmapildistamine 12-15 tundi. Lisandub transporditasu olenevalt pildistamise asukohast. Pakettide sees on võimalik teha muudatusi ning tooteid juurde liita või vahetada. 

 

Kas Sa pildistad ainult pulmi?
Tegutsen lisaks pulmadele ka peaaegu kõikides muudes fotograafia teemades, nagu buduaar, perepildistamised, portreed, aga ka tootefotod, ürituste pildistamine ja ametiportreed. 

 

Kuidas varundad pilte ja tagad töökindluse?
Kasutan pulmades alati kahte kaamerat. Esiteks on võimalus niimoodi efektiivsemalt pildid kätte saada ning juhuks kui tõesti peaks ühega midagi juhtuma, saan edasi ikkagi teisega pildistada. Kaamerad salvestavad kogu aeg korraga kahele kaardile. Koju jõudes aga kopeerin materjali juba korraga mitmele kõvakettale. Nii on viidud ebameeldivate tagajärgede juhtumise oht võimalikult miinimumi lähedale.

 

Millal me pildid kätte saame?
Peamine eesmärk on valmistada teile galerii, mis on midagi enamat, kui oodatagi oskasite. Kvaliteet on siinjuures üheks märksõnaks. Seetõttu valime pildid hoolikalt välja ning töötleme igat pilti eraldi. Nii saame parima tulemuse! Kogu galerii valmib kuni neli kuud pärast pulmapäeva, kuid et ootus mööduks lõbusamalt, saadame teile kaks nädalat pärast pulmapäeva 50-200 valmisfotot. Kui kõik on valmis, saadame kõigepealt veebigalerii, et saaksite soovi korral kohe ka pilte juba külalistele näidata. Seejärel lepime kokku, kuidas saate endale kogu ülejäänud paki. 

 

Milline on pulmafotograafi riietus?
Kuigi pulmafotograafi osa pulmapäevas on oluline, on siiski tähtis, et ta poleks liiga silmapaistev. Seetõttu kannan tagasihoidlikku soliidset riietust. Sealjuures alati uurin, milline saab olema pulmavärv, kas pulmakülalistel on palutud kanda mingeid teatud toone või kas on mõni värv, mida peaks kindlasti vältima. Enamasti on eelistatud tumedad või hallid püksid, tumedad, hallid või pastelsed pintsakud ja pluusid. Kuna fotograaf on pulmapäeval 9-14h püstijalu, siis on head jalanõud ääretult tähtsad. Seetõttu on eelistatud viisaka välimusega vabaaja jalatsid, endiselt jäädes klassikaliseks ja tagasihoidlikuks. Kui soovid minult rohkem infot või on Sul mõni erisoov, anna julgelt teada. 

 

Kas sa pildistad ka väljaspool Eestit?
Jah, olen rõõmuga valmis reisima

 

Kas me saame Sinuga enne pulmapäeva kohtuda?
Jaa, kindlasti. Eelistatud on näost-näkku kohtumine, aga saab ka veebi teel. Nii on teil mugavam küsimusi esitada, saame paremini tuttavaks ning kindlasti tekib tulemusena mõni hea idee pulmaks. 

 

Kuidas me saame sind enda pulmafotograafiks?
Väga lihtne, kliki alloleval nupukesel või kirjuta mulle info@maaris.ee. Räägi lähemalt oma pulmamõtetest, maini kindlasti ära teie pulmakuupäev ning siis saame juba edasi suhelda.

Tagasiside noorpaaridelt

Nii tore on neid vaadata ja emotsioone meenutada. Meil on väga hea meel, et meie pulma jäädvustasid. Teed oma tööd südamega ja seda on ka fotodelt näha🙂

K&O

Kas sa päriselt ka tead,mis sinu olemasolu meie jaoks tähendab? Kas sa  päriselt ka tead,kui oluline osa sa meie pulmadest olid? SA OLID KÕIGE OLULISEM OSA SELLEST,NAGU PÄRISELT !
Sa oled oma olemuselt juba nii imeline hing ja sa olid kohe ĂĽks meist! See kuidas sa oma tööd teed ja see kuidas sa oma tööd edasi kannad,seda ei ole võimalik sõnadesse panna.Nagu ma ka eelnevalt öelnud olen,siis su pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna.4 kuud on möödas ja kui ma vaatan su tehtud tööd,siis ausalt,ma nutan igakord ekraani taga ja need on suured õnnepisarad…Kõik see ,mida sa oled suutnud peale jääduvustada on just see,mida me oma sĂĽdames soovisime aga arvasime,et see pole lihtsalt kunagi võimalik.AGA ON !!! Ja SINA, imeline hing,oled selle taga ja ma ei suuda sind mitte kunagi piisavalt tänada selle eest! Sa tegid meie pulmapäevast kõige imelisema päeva just selle näol,et sa oled tabanud kõik need emotsioonid,mis sellel päeval läbi käisid.Sa oled tabanud kõik need imelised ja olulised hetked täpselt nii, nagu keegi teine seda kunagi ei suudaks teha.Tänu sinu loodud tööle,saame me ka 50 aastat hiljem vaadata neid pilte ja me teame täpselt,kuidas me seal end tundsime ja see on kuradima hea tunne! Sa oled meie jaoks teinud midagi sellist,mida me mitte kunagi ei unusta ! Meil on siiralt heameel,et sa olid meiega sel imelisel päeval !
Sa oled meie perre alati teretulnud ja me heameelega kostitame sind hea söögi ,sauna ja seltskonnaga!
Saadan sulle suured kallistused ja nutan siin ekraani taga nüüd edasi 🙂

Sa oled parim ja müts maha su ees,naine!!!!!!!!!!!!! AITÄH SULLE 

T&E

See pakk, mille saatsid, oli niiiiii shikk, ilus ja stiilne ja no must värv ja kulne kombo- kõik oli niii niii ilus ja maitsekas- see kuldne ja klaasiga pulk ja see pilt seal mustakarbi põhjas oli nii effektne Pildid megailusad ehedaid emotsioone, mõnda pilti vaadates naersime laginal, mĂ´ni pilt oli täielik pisarakiskuja Niiii äge, et just sina meil see päev olid! Sa oled super, tee edasi mida teed, sest sa teed seda LIHTSALT NII HĂ„STI JA SĂśDAMEGA!!!”


S&U

 “Me pole erilised “pildi inimesed”, aga kuivõrd hästi end Maarise juhendamisel tundsime ja lõpptulemus muidugi jääb eluks ajaks seda päeva meenutama. Maaris tuli ja oli nagu pereliige, toimetas siin ja seal, jagas korraldusi, kus vaja. Ma ei mäleta, et oleks pidanud ĂĽldse muretsema, kas ja kuidas kõik vajalik saab pildile”


E&R

Kõigepealt tahame sind sĂĽdamest tänada, et aitasid meil meie pulmapäevast nii ägeda päeva teha. Me oleme nii mitu korda sellest rääkinud, kui äge tiim meil oli, kuidas kõik omavahel nii hästi koostööd tegid, kuidas kõik sujus ja kui professionaalsed kõik olid. “
E&A

“Me megalt täname Sind! Saime paki kätte ja ĂĽli armas oled ikka! Kui kellelgi forograafi vaja, siis teame, keda soovitada. Väga tore oli Sinuga oma tähtis päev veeta”

Jaan ja Ketter

“Sa oled lihtsalt võrratu! Ăśks valik, millega meie 100% rahule jäime! Ma olen väga tänulik toetuse, kaasa mõtlemise, nõuannete, soovituste ja ideede eest, mida meile jagasid. Milline suhtumine ja suhtlemine! Sinuga oli lust see teekond läbi teha!”

Jaana ja Alari

Pulmafotograafi hind

Iga pulm on erinev, kuid nad kõik on täis ilusaid emotsioone ja sündmusi, mida on mõnus veel aastakümnetegi pärast meenutada. Jäädvustamaks Sinu pulmapäeva kauneimaid hetki, on Sul võimalus valida nelja paketi vahel või neid oma soovidest tulenevalt kohandada.

Soovitame tegijaid

Pulma kordaminekul on olulisel kohal tasemel tegijad alustades jumestajast, paaripanijast ning lõpetades pulmaisa ja bändiga. Oleme koostanud nimekirja tublidest tegijatest, kellega meil on olnud au koostööd teha. Usume, et sellest listist leiad Sinagi sobivaid nõuandeid.

Pulmaspikker

Pulmade korraldamine vajab palju aega ja tähelepanu. Kui puutud esimest korda pulmade korraldamisega kokku, siis võid üsna pea avastada, kui paljudest nüanssidest pulmade korraldamine koosneb. Oleme Sinu toetamiseks kokku pannud pulmaspikri. See on ajalise kava järgi üles ehitatud ning lisaks saad mitmeid kirjeid avada ning nende kohta blogist detailsemalt lugeda. 

Kirjuta meile ning jutusta, millisena näeksite teie oma pulmapäeva
ning kuidas saan teie soovide täideviimisele kaasa aidata

Scroll to Top