Miks on vaja pulmaisa – Veiko Veiert

Miks on vaja pulmaisa - intervjuu Veiko Veiertiga

,Pulmaeelarve võib üsna ootamatult kõrgustesse tõusta. Nimekiri, mida kõike vaja, on ju pikk: kleit, ülikond, kingad, ehted, peokoht, kutsed, pulmaisa, fotograaf, videograaf, tseremooniameister, sõrmused, toitlustus, tort jne. Võtab silme eest päris kirjuks, eksole. 

Kindlasti on igaühel käinud peast läbi mõte midagi nimekirjast maha tõmmata. Või siis kedagi. 
Mõnikord saab üsna lihtsalt eelarvet kokku tõmmata, alati ei pea ju ostma kõige kallimat šampust, saab ju ka teisiti. Või ei pea olema 5000 eur maksev pulmakleit, saab ka lausa 150ga. Ehk odavamaltki, kui anda mõnele kantud kleidile uus elu.

Aga vahel on vaja veelgi eelarvet kokku tõmmata ning võib tekkida küsimus, kas saab pulma pidada ilma pulmaisata? Tuli juba selline mõte pähe? See on arusaadav küsimus, samas vastuse üle tasub väga tõsiselt järele mõelda, sest tegemist on pulmategijatest ühe põhiosalisega.

Tegelikult mitte ainult põhiosalisega vaid lausa nii öelda orkestrijuhiga, kes paneb kogu pulma üheskoos toimima, sh meeskonna. 

Pulmaisa vajalikkuse teemal esitasin  mõned küsimused Eesti ühele tuntuimale pulmaisale Veiko Veiertile. 

Fotograafide tööga saame kõik tutvuda otse internetis, aga kuidas pulmaisa valida?

Pulmaisa valik tundub tänapäeval väga lihtne. Kirjuta mõnda tuntud otsingumootorisse “pulmaisa”, saada talle e-kiri ja broneeri kuupäev. Ei midagi keerulist. Vaja on ainult internetti. 

Tegelikkuses on valikuprotsess veidi keerulisem. Pulmaisade stiilid ja käekirjad on tihit väga erinevad. Üks on kindel – iga pruutpaari jaoks on olemas oma pulaisa. Selleks, et leida just enda maitsega sobiv, tuleb teha eeltööd. 

Soovitan kuulata, mida räägivad Teie sõbrad ja küsi arvamusi teistelt tegijatelt (fotograaf, videograaf, ansambel, peokoht) ning loe ja vaata, mida kirjutatakse internetis. Saada oma ootustega päringud pulmaisadele ning saage kokku ja vestelge. Usun, et kohtumise käigus tunnete oma ära. 


Sageli küsitakse minult kohtumistel, mis on pulmaisa tööülesanded. Palun selgita lähemalt

Mina jagan pulmaisa töö kahte etappi: ettevalmistus ja teostus.

Ettevalmistus: pulmade ettevalmistuse staadiumis on pulmaisa pruutpaarile toeks aja- ja tegevuskava planeerimisel. Pulmaisa on nõuandvas rollis ja jagab oma kogemusi. Koos räägitakse läbi tegevuskava pisidetailideni välja ja pannakse paika täpne ajakava.

Teostus: pulmapäeva esimeses pooles on pulmaisa peamine ülesanne juhendada külalisi ja jagada neile informatsiooni: kus toimub tseremoonia, millal ja kuidas toimub õnnitlemine,
pildistamine jms. Pulmaisa hoolitseb selle eest, et kõik laabuks vastavalt pruutpaariga
kokkulepitud stsenaariumile.

Pulmapäeva teises pooles, kui algab pidu, on pulmaisa rohkem meelelahutaja rollis. Korraldab lõbusaid seltskondlikke tegevusi ning hoolitseb selle eest, et kõik kokkulepitu sujuks õigeaegselt ja mõnusas meeleolus.

Kas on pulmi, kuhu pulmaisa ei ole vaja

Kindlasti saab pulmi läbi viia ka ilma professionaalse pulmaisata. Näiteks keegi külalistest võtab selle rolli enda kanda või jagatakse pulmaisa ülesanded mitmete külaliste vahel ära.

Kuidas suhtuda mõne pulmaisa 7 ametisse, näiteks pulmaisa-diskor, pulmaisa-bändimees, pulmaisa-fotograaf

Nii nagu alguses juba kirjutasin, on iga pruutpaari jaoks olemas oma pulmaisa. Kui pruutpaarile sobib, et nende pulmaisa on lisaks veel lilleseadja ja kokk, siis selles ei ole midagi halba. Samas tuleb tõdeda, et mitut rolli nii tiheda ajakavaga sündmusel on väga keeruline täita. Võib juhtuda, et kuskilt veidi antakse järgi. Aga kindlasti on inimesi, kes seda (multitaskingut: toim) hästi suudavad.

Mil moel on aastatega pulmaisa ametikohustused pulmas muutunud?

Suures pildis ma seda ei tunneta, et midagi on muutunud. Eesmärgid on samaks jäänud.

Lisaks palun räägi mõni juhtum näitamaks, kuidas pulmaisa valik mõjutab pulma (ei pea olema omast kogemusest, vaid täiesti vabalt
võib olla midagi, mida kuulnud oled)

Siinkohal meenub üks küünipulm, kus kohe peo alguses kärgatas äike ja viis endaga kaasa elektri. Pimedus ja vaikus kutsusid esile paanika. Mis saab edasi? Õnneks oli selles pulmas olemas pulmaisa, kes suutis paanikas pruutpaari maha rahustada, mängida 100 külalisega küünlavalguses rohkelt pulmamänge ning laulda ansambliga ilma pille kasutamata pulmalaule, seniks kuni sõbrad paari tunniga generaatorid kohale organiseerisid, et taas valguses ning muusika saatel peoga jätkata. Tagantjärgi meenutades oli üliäge pulm.

Mida oled oma tegevusaastatega õppinud ning mis on Sinu eesmärgid edaspidiseks

Iga juhitud sündmus annab juurde uusi mõtteid ja kogemusi, mida järgmistes olukordades saab ära kasutada.
Seega, mis täna tundub, et on täitsa tore ja töötab, ei pruugi homme enam sama tunduda. Tuleb olla pidevas arengus ja muutusteks valmis 
Soovin, et kui külalised minu poolt juhitud pulmapeolt lahkuvad, saavad nad tõdeda, et nii heas pulmas pole nad kunagi varem käinud.
See ongi minu peamine eesmärk nii täna kui ka tulevikus.

Sinu kolm soovitust noorpaarile?

1. Leian, et abielutseremoonia on kõige olulisem sündmus pulmapäeval. Panustage sellesse siis ja nautigem selles olemist. Sel hetkel sünnib Teie jaoks midagi väga olulist.
2. Planeerige pulmapäev ikka endale, mitte ärge tehke seda teiste pärast. Kui pulmapidu ei ole Teile oluline, siis ärge plaanige seda. Sõitke selle raha eest hoopis pulmareisile.
3. Lihtsuses peitub võlu. Jääge iseendaks.

Scroll to Top