Pulmatrendid 2023
Jällegi, see on minu seisukohast vaadatuna. Võib olla osad on nende trendidega juba ammu kokku puutunud, või hoopiski, on täiesti võõras teema. Igatahes, tekst on kokku pandud nähtu põhjal 2022 hooajal ning koosolekute põhjal 2023 hooaja noorpaaridega.
Hommikused ettevalmistused
Eelmisel hooajal oli kuidagi eriti sageli seda varianti, kus noorpaar pani ennast üheskoos valmis. Ei olnud teineteise eest peitmist. Kõike tehti mõnusasti koos.
Pruutkimbu kaasaskandmise teema ilupildistamisel
Olen seda ka varasemalt märganud, kuid just eriti möödunud hooajal oli päris-päris palju pruute, kes ei soovinud pruutkimpu kanda rohkem kui vaid mõnel pildil kogu ilupildistamise sessioonist. Lihtsalt ilma kimbuta oli neil mugavam liikuda ning nad tundsid ennast vabamalt. Ja ausalt, mulle väga meeldib see võimalik uus trend 😀 Mõnus vaheldus
Peigmehe ülikond
Väga armastatakse rohelist ülikonda. Sinine on aga hakanud pigem trendist juba välja minema.
Pruudi riietus
Tavatult palju oli pulmi, kus pruut reaalselt kandiski mitut erinevat outfitti. Enamasti oli siis nii, et ilupildid, tseremoonia ning peo algus oldi ühe kleidiga ning alates avatantsust vahetati millegi muu vastu
Pruudil pükskostüüm
Seegi on tõusev trend nii meil kui mujal maailmas. Ja ma täiega fännan seda moodi 😀 Väga väga lahe lihtsalt. Nüüd jääb veel oodata, kuniks keegi julge võtab ette ning vahetab nii ülikonna kui pruutkleidi õhtul musta ja valget värvi vabaaja dresside vastu, selliselt, et pruudil veel loor peas. Nägin selliseid pilte kuskil. Jube kihvt oli. Ma vist teeks ära 😀
Lilleneiude asemel lillepoisid
Kui üleeelmisel hooajal oli vaid ühes pulmas lilleneiude asemel lillepoisid, siis eelmisel hooajal oli lillepoisse veel sagedamini kui lilleneiusid. Kuid ei maksa arvata, et sellega kuidagi nende erilisus vähenenud oleks. Ei, ei. Lillepoisse fännatakse tseremooniatel ikka väga ning hiljem saadavad veel mitu päeva neid tunnustavad õlapatsutused. Väga auväärt amet, igatahes. Ning muuhulgas annavad nad tseremooniale ja kogu pulmale kohe alguses mõnusa särtsaka energia.
Tegelik abiellumise aeg vs pulmapeo kuupäev
Päriselt abiellutakse ühel kuupäeval ning pulm on hoopis teisel kuupäeval. See niinimetatud trend sai tegelikult mitte päris vabatahtliku ideena alguse, vaid tulenes hoopiski vahepeal olnud takistustest pulmapidude pidamise osas, mille tulemusena noorpaar päriselt abiellus hoopiski aasta varem ning pidu peeti aasta hiljem. Usun, et see trend peagi hääbub, juhul kui meil uusi piiranguid ei rakendata.
Küll aga on jätkuvalt au sees mõni päev varem ametliku tseremoonia tegemine ning pulmapäeval mitteametliku tseremoonia ning peo pidamine. Tavapäraselt kasutatakse seda varianti peamiselt kahel juhul: Esiteks selleks, et abielluda justnimelt noorpaari eelistatud kuupäeval või teiseks, et kokku hoida tseremooniameistri kohaletuleku tasu osas. Nimelt tihti viib siis mitteametliku tseremoonia kohapeal läbi pulmaisa, kes juba nagunii on pulma kutsutud ning ekstra kahekordselt transporditasu ei küsiks. Või viib mitteametliku tseremoonia läbi hoopiski mõni hea sõber või eriti armas pereliige.
Üllatustants peigmehele
Senini on ikka nähtud videoid sellest, kuidas välismaal pulmades pruudid teevad nii peigmehele kui külalistele üllatuseks pulmas tantsushow. Aga paistab, et see trend on ka meil Eestis tempoka alguse saanud, sest üha enam näen sedalaadi videoid ka Eestimaa pinnalt ning ühtlasi oli ka minul au nii julgeid ja vägevaid pruute eelmisel aastal lausa kahes pulmas kohata. Sügav kummardus selle julguse ja ettevõtlikkuse eest. Vägev!
Üllatusesinejad ja erinevad showd
Kuigi see on juba mitu aastat nii olnud, siis tunnen, et vajab veelkord mainimist, kuivõrd palju hakkavad pulmapeod minema sarnasemaks vast isegi festivalidega. Ma tunnen, et see pole küll päris see õige sõna selle kohta, kuid see on hetkel parim, mis leidsin. Ühesõnaga, peo kuningas ja kuninganna on alati noorpaar. Kuid lisaks tavapärastele traditsioonilistele pulmapeo tegevuskavadele on pulmas ka vähemalt 1-2 showelementi sees. Kas siis on kutsutud mustkunstnik, mõni noorpaari palavalt armastatud muusik teeb lühikese soolokontserti, on tellitud tantsijad (eelmisel aastal oli eelkõige just showtantsutrupid, aga üle-eelmisel aastal tulid pulma tantsima baleriinid) vms.
Säraküünlad
Endiselt mõnusasti juurutan juba kolmandat aastat säraküünla tunneli asemel säraküünla seina tegemist. See on lihtsalt palju praktilisem ja ohutum variant ning muuhulgas jääb pildile ka oluliselt rohkem säraküünlaid, kui tunneli puhul. Minu jaoks juba siis mitmendat aastat käiv trend, aga instagrami reele vaadates selgub, et muu maailm on selle alles nüüd avastanud 😀 Ega ma teiste fotograafidega sel teemal suhelnud ole, et kuidas nemad teevad. Aga mulle meeldib just säraküüna seina variant.
Tuleshow pulmas
Eelmisel hooajal oli vähemalt pooltes pulmades õhtuks tellitud tuletantsu show. Arvestades, et varasematel aastatel oli seda vaid mõnes üksikus pulmas, siis on kindlasti tegemist väga kiirelt tärganud trendiga. Muide, osadel kordadel lõppes tuleshow ilutulestikuga või lasti ilutulestikku tuleshow lõpufaasiga üheskoos.
Muusikaline ilutulestiku show
Valitud muusikapala taktis toimuv ilutulestiku show on samuti midagi üsna uut, aga samas midagi, mis hoolimata oma uudsusest võttis aset vägagi mitmes pulmas
Uued trendid pulmades on minu arust vägagi lahedad. Sest pulm on ju ikkagi üks suur tähistamine. Justkui armastuse festival ja miks mitte siis teha sellest kõigile veelgi erilisem ja meeldejäävam elamus. Mina olen igatahes kahe käega poolt kõiksugu uudsetele lahendustele!