Pulmafotograaf Maaris Tölp

J&T pulmad Endla talu küünis – pulmafotod

J&T pulmad Endla talu küünis - pulmafotod - tagasiside noorpaarilt

Täna on hoopis nii, et loo J&T imeilusast pulmast Endla talu küünis on kirjutanud noorpaar hoopis päris ise. Õigemini postitasid nad selle kõige alguses hoopis facebooki pulmagruppi “Pulmad: Nõuandla”, aga nüüd saab see ka siin särada. 

 

Ehk siis pulmagalerii ning tagasiside teenusepakkujatele noorpaari enda poolt. 

Pulmafotograaf Maaris Tölp

Teenusepakkujad: 

Pulmaisa: Juhan Krull

Pulmafotograaf: Maaris Tölp

Videograaf: Jaan, Fookusest Väljas

Peokoht: Endla talu valge küün

Catering: Osvald Catering

Alkohol: Prike

Pulmakorraldus ja dekoratsioonid: Maris Lätt, Dia Brilliante 

Bänd: Sleepwalkers

Fotopeegel: Fotoboks.ee

Pulmatort: Koogisahver

Noorpaar:

“Väike tagasivaade meie pulmadele, 22.07.2023

 

Kihlusime 22.01.2022, minu mehe sünnipäeval mida olime tähistamas Pärnus Hedon spaas ning õhtustasime parasjagu meie lemmikrestoranis “Raimond”. Koos oli selleks ajaks oldud juba 5 aastat ning selleks ajaks ehivad kodu ka meie armsad lapsed. Pulmade planeerimisega alustasime varakult ning kuna 22.07.22 (pool aastat pärast kihlumist) oli selleks ajaks juba muidugi kinni, siis lükkasime peo järgmisesse aastasse (parim otsus üldse kuna nii palju on ju vaja selleks teha). Kui meie unistuste peopaik Endla talu valge küün oli broneeritud, siis alustasime pulmaisa otsinguid ja muid asju planeerima, kuid sellest allpool. 🙂 Vahepeal otsustasime, et teeme suhte ametlikuks enne pulmapidu meie aastapäeval 11.11.2022, mil täitus 6 aastat. Mõeldud, tehtud ning registreerisimegi abielu ainult kahekesi, selle päeva tunnistajateks vaid Õnnepalee tiim ning imeline fotograaf Kristi Mazmanjan (fookusestv2ljas). Pulmareis on ka viimaks tulemas, kuid nagu meile kombeks siis iga asi on pikema vahega – septembris veedame kahekesi nädala Prantsusmaal, Pariisis.

 

Meie peo tegijad siis allpool:

Peokoht ja toitlustus: Endla Turismitalu ning nende poolt pakutav Osvald Catering. Endla talu tiim oli supertore, kõik laabus kenasti ning käisime eelmise aasta kevadel ka koha ning perenaisega Kairi Põld tutvumas. Super on see, et nad pakuvad ka majutust ning asub linnale väga lähedal, meie kodust Laagrist vaid 10 min sõitu. Olime kohta kohe armunud ning vaikselt hakkas kohale jõudma, et me päriselt teemegi selle ära. Pulmapeol oli samuti nende tiim lihtsalt super, tundsime end oodatuna ning ka hilistel tundidel oli teenindusmeeskond tasemel ning ülisõbralikud. Hiljem saab Endla talus ka väga maalilisi pilte sealsetel põldudel. Ilmaga vedas ka väga kuna hommikul sadas vihma ning tseremoonia alguseks oli juba ilus ilm, sh õhtul oli kaunis loojang ning imekaunis udu (ootan juba Maariselt väga just neid pilte).

 

Osvald Catering – kes teab, see teab! Mina ütlen ausalt, et ma pole oma elus paremat parti ning lõhet söönud, kõik muu oli ka kõrgtasemel. Hommikusöögiks soovitas Kairi Põld meile nende seljankat ning keegi ei pidanud pettuma – kui mina muidu seljankafänn pole, siis ka see muutis kõike. Sättimine ja ka ilupildid toimusid enne Endla tallu liikumist meie oma kodus ning pulma sõitsime oma autoga.

 

Alkohol: Prike. Toon selle välja kohe peale toitlustust, kuna Endla talu teeb nendega koostööd ning on võimalus siis valida oma pulma sobivad veinid, viin ja mull, kus tasumine toimub hiljem ainult avatud pudelite pealt ning ei ole pärast seda sekeldust nii palju. Lisaks polnud probleeme ka sellega, et hunnik kaste tuleks vedada hommikul Endla tallu valmis. Meile selline lahendus väga sobib, lisaks tellisime juurde ka baari.Korraldus ja Deko: Maris Lätt, Dia Brillante pulma -ja peokorraldus. Eelmise aasta kevadel, kus kõik muud asjad olid juba enamjaolt paigas, siis alustasin ka dekoraatori leidmist. Maris oli see, kes kirja asemel mulle helistas ning ühtlasi rääkis ka võimalusest võtta juurde korraldamise teenus. Kuigi mul oli palju asju juba tehtud, siis ärge kunagi öelge ära ka võimalusest saada moraalset tuge ning jeerum kui palju oli tegelikult asju mille peale ma ise ei olekski tulnud. Ma usun, et ma poleks ka jõudnud oma asjadega valmis ilma tema utsitamise ja käe pulsis hoidmiseta. Sageli oli ka olukordi, kus ma ei teadnud mida ma üldse soovin ning sellest tulenevalt sai meie erinevatest ideedest kombineeritud ideaalne lõpptulemus, kindlasti täiendasime üksteist palju ning täpselt see ongi see mida iga pruut vajaks. Kui astusin enne tseremooniat valgesse küüni, siis kogu see deko ja need lilleseaded… need lõid mind lihtsalt pahviks. Enne autost väljumist ütlesin oma mehele Marist nähes, et appi kui hea, et ta olemas on – ma nii vajan teda täna ja seda just moraalselt. Kui autost väljusin, siis esimese asjana jooksin kohe Marist kallistama ning tema näost oli samuti näha tohutut kaasaelamist ja rõõmujoovastust. Aitäh sulle Maris! Muideks Marise pakett sisaldas sisuliselt kõike mis vaja: külalisteraamat, lilled, küünlad, pulmaküünal, pulmakaar jnejnejne. Minu arust selline kombo on täpselt minusugusele inimesele, kes ei jaksa kiirel argipäeval pisidetailidel järge pidada.

 

Pulmaisa: Juhan Krull. See on see koht, kus ma ütlen, et üks inimene muutis meie peo unustamatuks, kas sai veel rohkem vedada? Juhaniga oli lugu selline, et alguses ta oli üldse broneeritud antud kuupäevaks, kuid ilmselt saatuse tahtel ta vabanes ja me saime ta lihtsalt endale haarata. Sel momendil ma muidugi temast midagi ei teadnud ning olin proovinud kontakti saada teiste inimestega, keda just meie teadsime. Aga vot, esimest silmapilgust/kohtumisest/vestlusest/naeratusest me teadsime, et “this is the guy”. Meie huumorimeel oli nii 1:1 ning ka pulmakülalised räägivad temast tänaseni. Meeldis ka see, et Juhan suunas ka meid ennast pulmas sõna võtma ning ei lasknud kordagi igavusel tekkida. Aitäh sulle! 🙂

Fotograaf: Maaris Tölp

Pulmafotograaf Maaris Tölp

Räägin ka ise natukene lähemalt J&T pulmapäevast. Ehk nii mõnigi saab inspiratsiooni või julgust 😉

 

Pulmahommik algas noorpaari enda kodust. Ideaalne lahendus neile noorpaaridele:

  1. kellel on lapsed
  2. kellel on lemmikloomad
  3. kes tahavad hommikul ennast mõnusalt rahulikuna tunda
  4. kes tahavad vältiad täielikult võimalust, et näiteks peigmehe särk on koju unustatud ja polegi midagi selga panna  😉 Te ei kujuta ette, kui tihti seda juhtub 😀

Nii mina, fotograaf, kui ka videograaf Jaan olime juba üsna varakult kohal. Nii nagu alati, tegime tandemine tööd, kus näiteks ühe sätitud ja ettevalmistatud asja oli kaasatud ka teine jne. Näiteks ka nii,et kui pulmakleidi viis kasvuhoonesse pildistamiseks fotograaf, siis selle sinna üles riputas aga videograaf. Kordamööda või ka võimalusel üheaegselt võtsime oma kaadrid ning siis samamoodi kordamööda panustades sai kleit ka kenasti tuppa tagasi viidud. 😀 Nii tore

Hommikustest äpardustest kah natuke 😀 Enne ilupildistamise algust tuli pruudil veel peigmehe pükse õmmelda, sest õmblus oli veits lahti ilmselt suure sagimisega tulnud. Aga kõik sai kiirelt korda ning meie saime ehedaid kaadreid 😀 

Ilupildid: tegime samuti noorpaari kodus. Tegelikult oli päeva esimene pool päris vihmane ning noorpaari kodus hommiku alustamine päästis meid selles mõttes palju, et toas oli pildistamisruumi küllaga ning isegi avatantsud said seal läbi proovitud. Ning kui hoovihmade vahepeal päike siras, lippasime jälle õue või hoopis kasvuhoonesse confettisid lennutama 😀 Mulle nii meeldis, kui vabalt noorpaar kõike võttis ja kui enda nägu nad kogu pulma tegid. Super super super ikka! Olge teiegi julged ning valige oma pulma just kõik see, mis on teielik! 

 

Pulmafotograaf Maaris Tölp, pulmad endla talus, pulmafotod

Nagu ülalpool mainitud, siis peokohaks oli valitud Endla talu valge küün. 

Pulmatseremoonia peeti Endla talu peamaja terrassil, kuhu oli Maris Lätt kauni kaare paika pannud. Tseremoonia viis läbi pulmaisa Juhan. 

 

Hästi armas oli tseremoonial, kuidas kõik külalised olid kohe ekstra lähedale kutsutud noorpaarile. See muutis olemise ka noorpaarile endale kindlasti hoopis turvalisemaks ja hoitumaks. Kõik olid lähedal. Kõik elasid kaasa ja kuulasid hoolega. Tõesti hästi armas oli. 

 

Kas noorpaaril tõotused ka olid teineteisele? Ikka, jaa! Kusjuures täiesti ise esitasid need ka teineteisele, samuti kõigile kuulajatele. Tegemist on küll pigem välismaa kombega, aga minu meelest muudavad tõotused tseremoonia justkui veelgi isiklikumaks. Loomulikult Juhan tegi tõeliselt personaalse ja armsa tseremoonia, sh ka sisutekstidelt, aga tõotused andsid veel selle lisasärtsu. Tublid,et selle ette võtsite ja ära tegite!

Pulmafotograaf Maaris Tölp, pulmad endla talus, pulmafotod

Muide, üsna kohe tseremoonia lõppetes tuli ka uus suuremat sorti vihmahoog. Aga terve tseremoonia aja Ilmataat kenasti viisakalt ootas ja eks ta ilmselt kuulas samuti neid tõotusi 😀 

 

Pärast tseremooniat liikusime kõik üheskoos Endla talu valgesse küüni. Dia Brilliante oli kõik tõeliselt kauniks teinud ning nüüd võis ka pidu täie hoo sisse saada. 

 

Ja teate mis. Ilmataat üllatas meid veelgi, kui täpselt päikeseloojangu ajaks sai päike korraks välja tulla ning saime ka ilusat loojangut minna nautima. Nii tore lihtsalt. 

Vihjeks fotograafidele, kes võib olla alles alustavad pulmafotograafia teed: 

Kui tordi lõikamine tehakse õues hämaras, siis külaliste telefoni-lampide valgus on idekas abi pildistamisel 😉 

Pulmafotograaf Maaris Tölp, pulmad endla talus, pulmafotod
Pulmafotograaf Maaris Tölp, pulmad endla talus, pulmafotod
Scroll to Top