Pulmad Soomes – talvepulmad

Pulmad Soomes - talvepulm

Üheskoos Urmoga oli meil taas üks vägev seiklus talvepulma jäädvustamas. Sedapuhku käisime selleks Soomes. Ilm oli ikka tõsiselt talvine. Lund tuiskas ning külm tahtis nina otsast näpistada. Kartsime juba hommikul, et äkki ei õnnestugi õues ilupilte teha. Ega ei taha ju noorpaari haigeks külmetada. Aga meie õnneks näitas päike ennast mõneks hetkeks just pärast tseremooniat, kui olime peokohta jõudnud. Meie vapper noorpaar sai külmaga imehästi hakkama ja nii saigi see muinasjutuline päev absoluutselt täiuslikuks. 

Oota, aga mis mis…Soomes? Kas nii Maaris Photography kui Urmo Lamp tegutsevad ka Soomes? Absoluutselt! Tegelikult on mul igal aastal mitu Eesti-Soome segapulma, enamik neist küll peetakse Eestis. Aga olen Soomega juba veidi tutvunud ning tunnen, et sealne loodus on pulmapiltideks lausa fantastiline. Niisiis, armsad, tulen rõõmuga ka Soome teie pulmafotograafiks. Ning olen kindel, et ka Urmo võtab teinekordki niisuguseid seikluseid ette. 

Meie meeskond: 

 

Fotograaf: Maaris Tölp (Maaris Photography)

Videograaf: Urmo Lamp

Pulmaisa: Iiro Harjula

Dekoratsioonid: Laura Rüüberg, Decorate & Celebrate

Lilled: Floree Suomi

Peokoht: Vanajanlinna

Kirik: Hämeenlinna kirik

Kook: Pullukakkakakut

Esineja 1: Pete Parkkonne

Esineja 2: Reino Nordin

DJ: Robby Lee

Tehnika: CT ja Pade OY

Ehted: Somino Oy

Muide, noorpaari armastuse lugu on eeskätt nende mõlema hobide tõttu ideaalne aines armastusfilmi süžeeks. Kui tihti ikka juhtub, et abielluvad kaks inimest, keda nii tugevalt ühendab jää. Nimelt pruut on professionaalne iluuisutaja ning peigmees professionaalne hokimängija. Vägev! 

Muide, ka nende avatants oleks pidanud olema seotud jääga, aga kahjuks oli enne pulmapäeva ilm Soomes nii soe, et ettevalmistatud liuväli sai kahjustada. Õnneks siiski olid nad igaks juhuks juba varem külaliste jaoks selle tantsu üles filminud ning ajal, mil seda suurelt ekraanilt külalitele näidati, õõtsus noorpaar teineteise embuses ning nautis lihtsalt olukorda. Ma usun, et neile võiski selline asjade kulg ollagi just mõnusam. Polnud vaja muretseda, kuidas tants välja tuleb. Ei pidanud kiiruga pooleldi joostes riideid vahetama jne. Kuigi jah, mina olin veidike kurb, sest ei saanudki seesugust erakordset avatantsu pildistada. Aga olgu, peaasi, et nemad on õnnelikud. Küll selline võimalus tuleb veel. Loodan vähemalt 😀 Lahe oli ikka 😀 

Pulmapäeva ettevalmistused toimusid Vanajanlinna peomaja lähedal teises hoonekompleksis. Kuna noorpaar otsustas, et kohtuvad alles tseremoonial kirikus, siis alustasid pruut ja pruutneitsid enda tegevustega ühes toas ning peigmees koos sõpradega sama maja teisest toas. 

Kohale saabudes oli meie esmaülesandeks jäädvustada peale olulised detailid, mis pulma juurde kuulusid. No näiteks sõrmused lumel, kleit, kingad jne. Ning seejärel asusime juba melupiltidele keskenduma. Mitte,et ma neid vahepeal teinud poleks, lihtsalt nüüd keskendusin täielikult hoopis emotsioonide püüdmisele, grupipiltide juhendamisele jne. Siit edasi juba siirdusime Häämenlinna kirikusse. 

Pulmafotograaf Maaris Tölp parim pulmafoto
Scroll to Top