20 pulma peokohta pulmadeks 2021

Eestis on erinevaid pulmakohtasid oi oi kui palju. Seega valik on mõnes mõttes päris suur, samas kui otsida midagi spetsiiflist, siis võib keeruliseks minna. 
Ehk oleks abiks nimekiri mõnedest pulma peopaikadest, mida me 2020. aasta pulmahooajal külastasime. Kusjuures üsna mitmes neist käisime lausa rohkem kui kolmel korral hooaja jooksul 😀 Sulle toome täna välja 20 pulma peokohta nendest. 

​PS: peokohad on toodud tähestikulises järjekorras, märkides juurde asukoha maakonna ning vajadusel lisainfo, näiteks kas tegemist on küünipulma võimalusega, veekogu lähedusega, mereäärse peokohaga jne. 

Altmõisa külalistemaja – Lääne maakond

Peopaik Läänemaal Haapsalu lähedal Tuuru külas.
Kodulehe järgi mahub neile majutuma 35-50 inimest. 
altmoisa.ee

 


 

Andruse mahe- ja turismitalu – Saaremaa – Küünipulm

Unistad küünipulmast Saaremaal? Siin on Sulle võimalus.
Kodulehe järgi mahub nende peoküüni 140 külalist ning peamajja ööbima 80 külalist. Küün on tõesti suur ja avar. Kusjuures, kui meie seal käisime, olid küüni tagaseinas suured heinarullid seismas, mis andsid veelgi meeleolu juurde. Lähedal on ka suuremad põllud, kus õhtul ilupilte pildistada.
andrusetalu.ee

 

 
 

Aurik Katharina – pulmad laeval / pulmad merel

Oled kunagi mõelnud pulmapeo pidamisele laeval? Meile oli see siin igatahes esimene selline kogemus.
Lehe järgi mahutavad nad kuni 120 külalist talveperioodil, suvel kuni 200 külalist. 
Meie tol korral pildistatud pulm oli pigem väiksem, umbes 30 külalisega pulm. Tegime aurikuga tiiru Pirita poole ning seejärel sama palju ka teisele poole. Vaated olid ilusad, noorpaar ja ka teised soovijad said käia kaptenisillal pilti tegemas. Lisaks sõitsime üsnagi lähedalt läbi “puhkavate” kruiisilaevade juurest. Ausalt, väga põnev oli 
pidupaev.ee

 

 
 

Doberani rannamaja – Pärnumaa – mereäärne peokoht

Peokoht Pärnumaal Valgerannas, otse mere kaldal. Seal on pulmatseremooniaid tehtud nii maja ees terrassil kui seal kõrval rannaliival. Peosaal mahutab kuni 80 inimest, kodulehe järgi. 
doberan.ee

 


 

Endla Valge küün – Harjumaa – küünipulm

Küünipulma võimalus Harjumaal, üsna Tallinna lähedal.
Endla talu peamajja mahub kodulehe järgi kuni 34 ööbijat. Kahjuks ei näinud ma kodulehel, palju nende peosaali mahub, kuid selle suurust arvestades peaks see arv kindlasti olema vähemalt 100 (see on vaid minu subjektiivne arvamus). Tseremooniaid saab Endla talus teha nii õunapuuaias, põllul kui murul. Päike loojub seal suurte põldude poole ning oleme seal alati väga kauneid hetki pildistanud.
endlatalu.ee

 

 
 

Kalaranna puhkemaja – Lääne-Virumaa – mereäärne peokoht

Peopaik Lääne-Virumaal. Kodulehe järgi pääseb majutuma 12 inimest ning saali pidutsema 60 inimest. 
Peosaal asub otse mere ääres. Hoone merepoolne külg on tervenisti klaasist tänu millele saab peo vältel kaunist vaadet imetleda.
Koduleht: kalarand.ee

 


 

Kivimäe turismitalu – Valgamaa – veekogu lähedane peokoht

Hubase olemisega suure terrassiga peopaik. Kusjuures seal pulmas, kus käisime, oligi nii bänd kui tants õues terrassil. Ilm oli ilus ning kuigi oli kohati pisut pime, siis seda saab ka alati erinevate tulukestega lahendada. Lähedal on ilus loodus ning palju võimalusi pildistamiseks. Pekoht on veekogu äärne, küll aga asub veekogu teisel pool pisikest maanteed, mõnede sammude kaugusel peamajast. 
Kodulehe järgi majutavad nad suvel kuni 100 inimest. Kahjuks ei leidnud ma kindlat vastust, kui palju inimesi mahub saali. 
siseturism.ee

 


 

Kuressaare kuursaal – Saaremaa – veekogu äärne peokoht

Kodulehe järgi mahutab see peopaik kuni 250 külalist. Asudes täpselt Kuressaare linnuse vallikraavi ääres, oleme seal lähedal saanud ka väga vahvaid pilte
kuressaarekuursaal.ee

 

 
 

Lepanina hotell – Pärnumaa – mereäärne peokoht

Pärnumaa üks tuntumaid mereäärseid peokohti. Kodulehe järgi on hotellis võimalik majutada kuni 205 külalist ning peosaali mahub kuni 100 külalist. Kusjuures saal on suurte akendega ning kauni merevaatega. Asukoha tõttu Häädemeestel loojub suvel päike just mere poole. 
Tseremoonia tegemise võimalusi on samuti mitmeid, nii rannas, purskkaevu ääres jne. Samuti on läheduses väga palju kauneid kohti ilupiltide tegemiseks ravast, männimetsa ja liivarannani.
lepanina.ee

 

 
 

Meedla Koda – Saaremaa 

Kodulehe järgi  mahutab peosaal kuni 120 inimest ning ööbima mahub kuni 24 inimesele. Suurema ööbijate arvu korral pakuvad nad majutust Arensburgi Boutique Hotel Spa-s kuni 100le inimesele. 
meedlakoda.ee

 


 
 

Mooste Folgikoda – Põlvamaa

Stiilselt vanast karjalaudast ümberehitatud suur ja avar peokoht. 
Nende kodulehelt leiab saalile järgmised võimalused: mahutab 100+ peolist. Teatristiilis paigutusega suisa 600 inimest. Neil on suur lava, kuhu mahub ka väiksem orkester või suurem bänd mängima. Sealjuures on neil kaks saali: 220-ruutmeetrine kaminasaal ning 650-ruutmeetrine peosaal. 
Mooste mõisas on kokku 80 voodikohta. 
Lähedal on kauneid loodusvaateid, kus pildistada ning tseremoonia teha. Muide, Folgikoja saal ja lava on tõesti üks suurimaid, kus pulmi oleme pildistamas käinud. Tekitab alati vau efekti, kui saali siseneda. 
moostemois.ee

 

 
 

Navi külaselts – Võrumaa

Asudes Võru linna ligiduses on sealkandis palju ilusaid nii linna- kui loodusvaatelisi pildistamiskohti. Õhtul käisime noorpaariga väikesel jalutuskäigul põllulilledes, et päikeseloojangut püüda. 
Kahjuks ei leidnud ma infot ei majutuse ega saali mahutavuse üle, kuid tean, et meie pildistatud pulmas oli ca 70 inimest. 
Kontakti leiad Navi Seltsimajaga siit

 


 
 

Padise mõis – Harjumaa – veekogu lähedane peopaik

Padise mõis võimaldab kodulehe järgi vastuvõttu kuni 100le inimesele ning pulmapidu kuni 70le inimesele. Majutamiseks on neil pakkuda 20 kahekohalist tuba. 
Lähedal asub ka Padise klooster, kus sees on võimalik korraldada pulmatseremoonia. Samuti on võimalik tseremooniat teha ka näiteks järve ääres. 
Lähedal on ilusaid kohti pildistamiseks, lisaks jääb sinnasamasse ka Rummu karjäär, mis oma vaadete poolest on midagi nagu väljaspoolt meie maailma. 
padisemois.ee
 
 

Pinska külalistemaja – Viljandimaa – küünipulm

Peopaik Viljandimaal, mis nende kodulehe järgi mahutab aastaringselt 60 külalist peamaja saali ning suveperioodil maakivist küünis 150 peolist. 
Meie käisime just küünis pulmas. 
Koduleht: pinska.net

 


 

Puurmani mõis – Tartumaa

Kaunis valgetes toonides mõis, millel on uhked trepid ja kaunis saal. Mõisapargis keset saarekest saab teha pulmatsremoonia (loomulikult leidub selleks ka muid kohti). Majutust kodulehe järgi kohapeal ei pakuta ning samuti ei leidnud ma lehelt, kui palju peolisi saali mahub. Küll aga teame, et pulmas, kus pildistasime, oli ca 70 inimest + meeskond, ning me mahtusime väga kenasti ära. 
Mõisapark on ilus pildistamiseks ning eriti meeldis näiteks mõisatorni ruum, kus noorpaar saab hommikusi sättimisi teha
puurmanimois.ee

 


 

Rehe küün – Harjumaa – küünipulm

Kahjuks ei leidunud nende lehel infot majutusvõimaluste kohta ega ka sellest, palju peolisi saali mahub. Küll aga tean, et pulmas, kus pildistasime oli ca 70 külalist ja mahtusime kenasti kõik ära. Lisaks oli veel suur bänd Legend laval esinemas ning ka nemad mahtusid ideaalselt. 
Lähedal on suuremad põllud, kuhu pildistama minna, ning tseremoonia tehti sealsamas  õuel. 
fb leht

 

 
 

Saku mõis – Harjumaa

Pealinna lähistel asuv kaunis mõis, kus tseremoonia saab korraldada nii siseruumides kui väljas näiteks suurte tammede all. 
Mõisa ballisaal mahutab ümaratesse laudadesse istuma kuni 100 inimest ning majutuseks on neil olemas 25 põhikohta. 
sakumois.ee

 


 

Taagepera loss – Valgamaa

Üks vähestest lossidest eestis. Seega kui Sinu lapsepõlveunistuseks on abielluda lossis, siis see on üks valikutest. 
Peosaalid on jagatud mitmeks, näiteks tavapäraselt suuremate pulmade korral on olnud söömine ühes saalis ning tants teises saalis. 
Kodulehe järgi majutatakse seal kuni 144 külalist ning tähistamise võimalust pakutakse kuni 100 külalisega pulmale. 
wagenkull.ee

 

 
 

Vihula mõis – Lääne-Virumaa

Asudes Lahemaa rahvuspargis ning veekogu läheduses, jäädes isegi merele üsna lähedale, on seal pildistamise valikuid tõesti palju. 
Nad pakuvad erinevaid peosaali võimalusi mahutades üle 100 peolise.
vihulamanor.com

 

 
 

Villa Müllerbeck – Valgamaa – veekogu lähedane peokoht

Müllerbeck on veekogu lähedane / veekoguäärne pulmapeokoht. Asudes Otepää kõrval, on tseremooniaid tehtud nii Otepää kirikus kui Müllerbeckis kohapeal, näiteks järve ääres. Piirkonnas on väga kaunis loodus, seega pildistamiskohti oleme alati leidnud.
Kas teadsid, et Villa Müllerbeck on võitnud kaks aastat järjest pulmad.ee Aasta Tegija konkursi? 
Kodulehe järgi mahutavad nad rohkem kui 48 külalist ööbima ning saali mahub pidutsema kuni 100 pulmakülalist. 
villamullerbeck.eu

 


 

Boonuseks

On veel nii palu peopaiku, kus oleme aastate jooksul korduvalt käinud, aga eelmisel hooajal ei sattunud. Mõned nendest:

Ammende Villa – peokoht Pärnu linnas
Glehni loss – peokoht Tallinnas
Endla talu peahoone – peokoht Harjumaal, Tallinna lähedal
Kõue mõis
Laitse Graniitvilla
Mooste mõis
Ohukotsu küün – küünipulm
Ojako puhke- ja turismitalu – mereäärne peokoht
Olustvere mõis
Paisu talu
Pärnu Rannahotell – mereäärne peokoht
Rogosi mõis
Sagadi loss
Saue mõis
Uueda puhketalu – peopaik Pärnu lähedal
Vihterpalu mõis
Scroll to Top