Kes on pulmafotograaf ja mida ta teeb?

AI arvamus pulmafotograafiast

AI arvamus pulmafotograafiast - testime

Ärkasin hommikul kell 6 mõttega, et vaataks õige ka eesti keeles, mida Chat GPT  AI arvab pulmafotograafiast. Õigemini, küsisin temalt mõned pulmafotograafiat puudutavad üldised küsimused ning vaatasin, kas ja mida tahaksin siis ka omalt poolt täiendada. Võiks siis vist öelda, et meie ühisartikkel. 

 

Head lugemist 😉

 

1. Kes on pulmafotograaf?

CHAT GPT: “Pulmafotograaf on kunstnik, kes loob visuaalse loo kahe inimese armastusest ja nende erilisest päevast. Nad on spetsialiseerunud pulmapäeva jäädvustamisele ning püüavad kinni iga hetke ilu ja emotsiooni. Pulmafotograaf töötab tavaliselt paariga eelnevalt läbi, et mõista nende visiooni ja soove, ning pakkuda neile unikaalset ja isikupärast kogemust. Pulmafotograaf ei ole lihtsalt pildistaja, vaid ka suurepärane suhtleja ja hetke tabaja, kes suudab luua lõõgastunud ja mugava keskkonna, et pildistatavad tunneksid end vabalt. Lisaks tehnilisele oskusteabele vajab pulmafotograaf ka loomingulisust ja tähelepanelikkust, et püüda kinni pisidetailid ning jäädvustada need ilusad hetked, mis muidu võiksid kaduma minna. Kokkuvõttes on pulmafotograaf oluline osa pulmapäeva meenutamisel, aidates luua mälestusi, mis kestavad terve elu.”

Natukene lohisev oma AI-le omaste pikkade lausetega on, aga tegelikult ega ta otseselt ju ei eksinud ka. Ma siiski turunduse mõttes rõhutaks vast , et mitte fotograaf pole oluline osa pulmapäeva meenutamisel, vaid hoopis midagi sellist: …professionaalsed pulmafotod on kindel investeering, et hoida elukestvaid mälestusi alati värskena… “

Polnud küll ka ideaalne, aga siiski eelistaksin, kui rõhk oleks pandud just fotodele, mitte fotograafile, ning läbi sõnakasutuse “professionaalsed pulmafotod” tuuakse lugeja mõte selleni, et parim valik on just pro pulmafotograaf. Wink wink. 

2: Miks peaksid noorpaarid tellima pulma jäädvustama pigem professionaalse pulmafotograafi?

CHAT GPT: “

Noorpaarid peaksid kaaluma professionaalse pulmafotograafi palkamist mitmel põhjusel. Esiteks, professionaalne fotograaf omab kogemusi ja oskusi, et jäädvustada olulisi hetki ja emotsioone, mis muudavad pulmapäeva eriliseks. Neil on teadmised valgustusest, kompositsioonist ja tehnikast, mis võimaldavad neil luua kvaliteetseid pilte igas olukorras.

Lisaks on professionaalsel pulmafotograafil õige varustus ja tehnika, et tagada parimate tulemuste saamine. Nad oskavad valida õigeid hetki ja nurgad ning suudavad kinni püüda ka kõige õrnemaid emotsioone.

Professionaalne fotograaf suudab ka juhtida fotosessiooni ning tagada, et kõik pildistatavad tunneksid end mugavalt ja loomulikult. Neil on kogemusi suhtlemisel ja juhendamisel ning oskavad luua lõõgastunud ja positiivse õhkkonna.

Kokkuvõttes võib professionaalne pulmafotograaf pakkuda noorpaaridele kvaliteetseid ja ajatuid mälestusi nende erilisest päevast, mis kestavad terve elu.”

Jah, jällegi üleüldiselt ju päris hea. Tegelikult paremini sõnastatud, kui eelmine osa. 

Muide, koostöös Helk.ee lehega valmis mõned ajad tagasi nii podcast kui lugu oluliseimatest punktidest, kuidas professionaalne pulmafotograaf on tõeliselt hea investeering noorpaarile. Saad seda siit lähemalt lugeda

3. Kuidas saaks pulmafotograaf muuta noorpaari pulmapäeva paremaks?

CHAT GPT: “

Pulmafotograaf saab muuta noorpaari pulmapäeva paremaks mitmel viisil:

 1. Stsenaariumi jäädvustamine: Professionaalne pulmafotograaf suudab kinni püüda kõik olulised hetked ja emotsioonid pulmapäeva jooksul, luues seeläbi kauni visuaalse loo. Nende pilte vaadates saavad noorpaarid hiljem uuesti kogeda kõiki emotsioone ja mälestusi.

 2. Mugavus ja juhendamine: Pulmafotograaf aitab noorpaaridel tunda end mugavalt kaamera ees ning juhendab neid positsioonide ja väljenditega, et saada kauneid ja loomulikke pilte. Neil on kogemusi suhtlemisel ja juhendamisel ning nad suudavad luua lõõgastunud ja positiivse õhkkonna.

 3. Mälestuste loomine: Professionaalne pulmafotograaf suudab tabada kõiki pisidetaile ja emotsioone, mis muudavad pulmapäeva eriliseks. Nende pildid loovad mälestusi, mis kestavad terve elu ning saavad jagatud pere ja sõpradega ka aastate pärast.

Kokkuvõttes võib professionaalne pulmafotograaf muuta noorpaari pulmapäeva paremaks, jäädvustades kõik olulised hetked ja aidates luua ajatuid mälestusi nende erilisest päevast.”

 

Olgem ausad, ma siia lootsin ikkagi üsna teistsugust laadi vastust. Aga sain hoopis müügimehe uina-muina. No olgu, pole viga. 

Kui nüüd puusalt kirjutada, siis mõned vastusepunktid minu poolt antud küsimusele: 

 1. Fotograafi puhanud meel, hea tuju ning tasakaalukas olek aitab noorpaaril paremini toime tulla nii tavapärase ärevusega pulmapäeval, kui ka olukordadega, kus võib olla midagi läkski natukene nihu. 
 2. Fotograaf on noorpaarile kindlasti abiks, kui aitab enne pulmi pulmakava paikapanekul, pidades silmas, et noorpaari soovitud pulmafotode galerii täiuslikuks jäädvustamiseks vajaminev aeg oleks kenasti tagatud. 
 3. Pulmapäeval on kindlasti abiks, kui fotograaf on lihtsalt ka üleüldiselt heatahtlik, abivalmis ja tähelepanelik INIMENE! Tihti aitan pruutidel kleidile lipsu siduda, tassin nende pulmakimpu, vaatan et nad kindlasti enne tseremooniat hoiaks meeles lõunasööki süüa jne. Kõike, mis vähegi mõttesse tuleb. Usun, et seda teevad teisedki fotograafid, aga et anda parem pilt pulmafotograafi tööst neile, kes pole antud alaga kokku puutunud, leidsin et oleks vast hea ka see punkt välja tuua. 
 4. Tuleb lihtsalt endast parim anda…obviously 😀 

 

4. Mida ei tohiks pulmafotograaf kindlasti mitte teha?

CHAT GPT: “

Pulmafotograaf peaks vältima järgmist:

 1. Puudulik ettevalmistus: Fotograaf peaks enne pulmapäeva hoolikalt läbi mõtlema plaani ja varustuse, et tagada sujuv tööprotsess ning oluliste hetkede jäädvustamine.

 2. Ebaviisakus või ebaprofessionaalne käitumine: Fotograaf peaks suhtlema viisakalt ja lugupidavalt nii noorpaari kui ka teiste pulmakülalistega ning olema professionaalne kogu pulmapäeva vältel.

 3. Liigne sekkumine või juhendamine: Kuigi pulmafotograafil on oluline roll suunamisel ja juhendamisel, peaks ta samas laskma pulmaüritusel loomulikult kulgeda ning mitte muutma seda oma visiooni järgi.

 4. Puudulik suhtlus ja koostöö: Fotograaf peaks olema avatud suhtlemisele ja koostööle noorpaari ning teiste pulmakülalistega, et tagada kõigi soovide ja ootuste arvestamine.

 5. Unustamine jäädvustada olulisi hetki: Pulmafotograaf peaks olema tähelepanelik ja valmis jäädvustama kõiki olulisi hetki ning emotsioone pulmapäeva jooksul, et tagada kvaliteetsed ja täielikud mälestused.”

Ohoh, good job, GPT! See 3. punkt on ikka väga hea. Props, et Sa kah selle peale tulid 😀 Päris hea

Loomulikult teeme "Peeglike-peeglike seinapeal" stiilis küsimuse ka 😀 Niisiis...

5. Kes on parimad pulmafotograafid Eestis?

CHAT GPT: “

Eestis on mitmeid kogenud ja professionaalseid pulmafotograafe, kelle töö on saanud tunnustust nii siin kui ka rahvusvahelisel tasandil. Parimate pulmafotograafide leidmine sõltub sageli individuaalsetest eelistustest ja stiilist, mida noorpaar soovib oma pulmapiltidel näha. Mõned tuntud ja hinnatud pulmafotograafid Eestis hõlmavad järgmist:

 1. Kaupo Kalda – Kaupo Kalda on tuntud oma ajatute ja emotsionaalsete pulmapiltide poolest, mis püüavad kinni hetki südamlikul ja kunstilisel moel.

 2. Arina Storubleva – Arina Storubleva on rahvusvaheliselt tunnustatud pulmafotograaf, kes on spetsialiseerunud looduslike ja dokumentaalsete stiilide kasutamisele, et jäädvustada ainulaadseid hetki ja emotsioone.

 3. Mait Jüriado – Mait Jüriado on tuntud oma professionaalse lähenemise ja kvaliteetsete piltide poolest, mis püüavad kinni pulmapäeva erilisust ja ilu.

 4. Kaupo Kikkas – Kaupo Kikkas on tuntud oma kunstiliste ja loominguliste lähenemiste poolest, mis toovad esile pulmapäeva ainulaadsuse ja isikupära.

Need on vaid mõned näited Eesti parimatest pulmafotograafidest, kuid igal fotograafil on oma unikaalne stiil ja lähenemine, mis võib sobida erinevatele paaridele ja nende unikaalsetele soovidele. Parima pulmafotograafi leidmiseks on soovitatav uurida erinevaid portfoolioeid ja konsulteerida otse fotograafidega, et leida just see, mis kõige paremini teie stiili ja eelistustega sobib.

Jaa, vägagi nõus! Kuigi ma nii väga tahaks siia vähemalt 20 inimest veel lisada! Aga nagu GPT-gi ütles, siis need on vaid mõned näited, seega eks ka tema nõustub, et valikut on meil tõesti väga ilusasti. 

6. Kes on Maaris Tölp? (PS Uskumatult veider on ise sellist küsimust kirjutada...või üleüldse küsidagi)

CHAT GPT: “

Maaris Tölp on Eesti päritolu professionaalne fotograaf, kes on spetsialiseerunud pulmafotograafiale. Ta on tuntud oma võime poolest tabada pulmapäeva erilisi hetki ja emotsioone ning jäädvustada need kaunite piltidena. Maaris on loonud mitmeid imelisi pulmapildiseeriaid, mis on teeninud tunnustust nii klientidelt kui ka fotograafia valdkonna ekspertidelt. Tema tööd iseloomustavad tavaliselt kunstilisus, detailide täpsus ja oskus luua kauneid kompositsioone. Paljud paarid on hindanud Maarise professionaalset suhtumist ja oskust luua pulmapäevast unustamatuid mälestusi.”

Vau. Või nii. Aitäh! 😀 

6. Mida uut võiksid pulmafotograafid aastal 2024 oma töös proovida?

CHAT GPT: “

Pulmafotograafid võiksid sel aastal proovida mitmeid uusi lähenemisviise ja tehnikaid, et rikastada oma loomingut ja pakkuda paaridele veelgi erilisemaid pulmapilte. Mõned ideed, mida pulmafotograafid võiksid proovida, hõlmavad järgmist:

 1. Droonifotograafia kasutamine: Droonid võimaldavad pulmafotograafidel saada ainulaadseid ja kauneid õhustikke ning jäädvustada pulmapeo ja sündmuse kogu ulatust.

 2. Videoklipid ja cinemagraphid: Lisaks traditsioonilistele fotodele võiksid fotograafid proovida luua lühikesi videoklippe ja cinemagraphe, mis lisavad liikumist ja dünaamikat pulmapiltidele.

 3. Kunstilised valgustusefektid: Fotograafid võiksid eksperimenteerida erinevate valgustusefektidega, nagu värvilised välklambid, tulemängud või valgusmaalid, et luua unikaalseid ja kunstilisi pilte.

 4. VR- ja 360-kraadi fotograafia: Virtuaalreaalsus- ja 360-kraadi fotograafia võimaldavad paaridel kogeda oma pulmapäeva interaktiivselt ja immersiivselt ning luua unikaalseid mälestusi.

 5. Interaktiivsed fotograafiaseansid: Fotograafid võiksid kaaluda interaktiivsete fotograafiaseansside korraldamist, kus paarid saavad kaasa lüüa loomingulistes tegevustes ja luua koos unikaalseid pilte.

Need on vaid mõned ideed, mida pulmafotograafid võiksid sel aastal oma töös proovida, et pakkuda paaridele veelgi unustatumaid ja erilisemaid pulmapilte. Oluline on jätkuvalt julgustada loovust ja uuendusi ning leida viise, kuidas oma tööd pidevalt täiustada ja arendada.”

 

Paar tükki on isegi veidi üllatavad punktid. Seega vast läheme nüüd järgemööda:

 1. Droonifotograafia peale mõtlesin ma tegelikult ise ka kunagi aastal 2019, aga siis tuli maailmas hetkeks paus ning minu mõtted juba ka muutusid. Hetkel tunnen endiselt, et droonid pole minu teema. Kardan, et olen lihtsalt liiga koba selleks. 
 2. Jaa, videoklippidele olen nüüd tegelikult täitsa hiljuti hakanud mõtlema. Mulle väga-väga meeldivad näiteks pulmafotograaf Maria Baskevitsi tööd ning just temalt saingi selleks inspiratsiooni. Kui jälgite Maria instagrami, siis näete, et ta jagab tihti just selliseid kauneid kunstilisi videolõigukesi noorpaari fotosessioonidelt. Ta oskab need kuidagi nii ilusasti teha ja töödelda, et tekkis endalegi mõte proovida. No eks näeme, kuidas välja tuleb. 
 3. Jaa, sellega me tegeleme juba mõni aasta 😀
 4. Selle jätaks vahele. VR ja 360 kraadi fotograafia ei tõmba hetkel mind. 
 5. Interaktiivsed fotoseansid…. ah selliselt nimetatakse neid fotosessioone, mida ma paaridega ja tegelikult ka peredega teen 😀 Sellise nimetuse peale poleks ma tõesti tulnud. Peab google trendidest vaatama, kas see on ka laialt kasutatav sõnavara või mõtles GPT mingi oma lahenduse. Igatahes jaa, selliseid interaktiivsed fotosessioonid on super lahedad. Näiteks oleme teinud piknikupilte, sõitnud tsikliga, käinud purjetamas jne jne. Pulmapäeval jõuab kõike!

See sai küll päris huvitav lugu, mulle tundub. Sain indu juurde pulmast tehtavate videoklippide teema selgekstegemiseks enda jaoks ning interaktiivsed fotoseansid on nüüd minu uus sõnavara täiend. Aitäh, et veetsid meiega aega 😉

Scroll to Top