Pulmafotograafi KKK vol 1

Pulmafotograafi KKK esimene osa ehk küsimused fotograafile

Milline on Sinu pildistamise stiil?
Eesmärgiks on saavutada tulemus, mis tooks alati teid emotsionaalselt tagasi sellesse kaunisse pulmapäeva. Galerii, mis jutustab teie lugu veel ka palju palju aastaid hiljem. Selleks olen õppinud ühendama fotoreportaaži ja kunstilisust, juhendades eelkõige ilupildistamisel ja grupipiltidel, ning jäädes vaikseks varjuks teie ümber kogu ülejäänud peo ajaks, et püüda pildile just need kõige loomulikumad emotsioonid. 

 

Milline on Sinu fototöötluse stiil?
Püüan alati fotodes tuua välja olukorra loomuliku ilu. See tähendab ühtlasi, et fotode töötluse toonid on naturaalsed, seda selleks, et Sinu pildid ei saaks näiteks aastate pärast moest välja minna. 

 

Kui palju pilte me saame?
Kõikidel pakkettidel on välja toodud piltide arv, mis on teile garanteeritud, küll aga puudub fotode maksimumpiir. Pulmast saadavate fotode arv sõltub eelkõige ilupildistamiseks arvestatud ajast, külaliste arvust ja ka tegevustest pulmas. Piltide umbkaudsest arvust saame kindlasti siis lähemalt rääkida, kui olen veidi rohkem teie pulmaplaanidega tuttav. Siiski saan öelda, et keskmiselt valmib täispikast pulmapäevast 700-1100 fotot.

 

Kas kõik pildid on töödeldud?
Kõik fotod, mille noorpaarid saavad, on jpg formaadis ning parimate fototöötlusprogrammidega korrigeeritud. Parima tulemuse saamiseks, vaatan alati kõik pildid ükshaaval üle

 

Kuidas pildid me pildid endale saame?
Alates klassikalisest paketist ja sealt edasi saabuvad pulmafotod noorpaarile nii veebigalerii kaudu, kui ka mälupulgal. Ühtlasi on hinna sees fotode aastane veebimajutus. See kindlustab, et kõik külalised jõuavad fotod endale ka alla laadida. 

 

Kuidas saavad külalised endale pulmapildid?
Saate jagada sedasama veebigalerii linki ka külalistele, mille teile saadan. Sealt saavad külalised endale, kas terve galerii korraga või vaid üksikult soovitud pildid alla laadida. Pildid on galeriis ilma logota ning vähendamata formaadis. Külalistele on piltide allalaadimine tasuta.

 

Mis on Sinupoolne pulmapildistamise hind?
Pulmapildistamise hinnad algavad 940 eurist 13-tunnisel pildistamisel ning iga lisatund on 70 eur. Enamasti kestab pulmapildistamine 12-15 tundi. Lisandub transporditasu olenevalt pildistamise asukohast. Pakettide sees on võimalik teha muudatusi ning tooteid juurde liita või vahetada. 

 

Kas Sa pildistad ainult pulmi?
Tegutsen lisaks pulmadele ka peaaegu kõikides muudes fotograafia teemades, nagu buduaar, perepildistamised, portreed, aga ka tootefotod, ürituste pildistamine ja ametiportreed. 

 

Kuidas varundad pilte ja tagad töökindluse?
Kasutan pulmades alati kahte kaamerat. Esiteks on võimalus niimoodi efektiivsemalt pildid kätte saada ning juhuks kui tõesti peaks ühega midagi juhtuma, saan edasi ikkagi teisega pildistada. Kaamerad salvestavad kogu aeg korraga kahele kaardile. Koju jõudes aga kopeerin materjali juba korraga mitmele kõvakettale. Nii on viidud ebameeldivate tagajärgede juhtumise oht võimalikult miinimumi lähedale.

 

Millal me pildid kätte saame?
Peamine eesmärk on valmistada teile galerii, mis on midagi enamat, kui oodatagi oskasite. Kvaliteet on siinjuures üheks märksõnaks. Seetõttu valime pildid hoolikalt välja ning töötleme igat pilti eraldi. Nii saame parima tulemuse! Kogu galerii valmib kuni neli kuud pärast pulmapäeva, kuid et ootus mööduks lõbusamalt, saadame teile kaks nädalat pärast pulmapäeva 50-200 valmisfotot. Kui kõik on valmis, saadame kõigepealt veebigalerii, et saaksite soovi korral kohe ka pilte juba külalistele näidata. Seejärel lepime kokku, kuidas saate endale kogu ülejäänud paki. 

 

Milline on pulmafotograafi riietus?
Kuigi pulmafotograafi osa pulmapäevas on oluline, on siiski tähtis, et ta poleks liiga silmapaistev. Seetõttu kannan tagasihoidlikku soliidset riietust. Sealjuures alati uurin, milline saab olema pulmavärv, kas pulmakülalistel on palutud kanda mingeid teatud toone või kas on mõni värv, mida peaks kindlasti vältima. Enamasti on eelistatud tumedad või hallid püksid, tumedad, hallid või pastelsed pintsakud ja pluusid. Kuna fotograaf on pulmapäeval 9-14h püstijalu, siis on head jalanõud ääretult tähtsad. Seetõttu on eelistatud viisaka välimusega vabaaja jalatsid, endiselt jäädes klassikaliseks ja tagasihoidlikuks. Kui soovid minult rohkem infot või on Sul mõni erisoov, anna julgelt teada. 

 

Kas sa pildistad ka väljaspool Eestit?
Jah, olen rõõmuga valmis reisima

 

Kas me saame Sinuga enne pulmapäeva kohtuda?
Jaa, kindlasti. Eelistatud on näost-näkku kohtumine, aga saab ka veebi teel. Nii on teil mugavam küsimusi esitada, saame paremini tuttavaks ning kindlasti tekib tulemusena mõni hea idee pulmaks. 

 

Kuidas me saame sind enda pulmafotograafiks?
Väga lihtne, kliki alloleval nupukesel või kirjuta mulle info@maaris.ee. Räägi lähemalt oma pulmamõtetest, maini kindlasti ära teie pulmakuupäev ning siis saame juba edasi suhelda.

Scroll to Top