7 alternatiivi pruudikimbu viskele

Sul on imeilus kimp, oled selle idesse nii palju vaeva pannud, sinna on salvestunud kogu päeva kõik positiivsed energiad ning Sa soovid kimpu kas päris alles jätta või vähemasti mitte visata, siis oled õiges kohas. Siin artiklis leiad alternatiive pruudikimbu viskamisele, mida võid veel oma soovide järgi kombineerida.

Pruudipärja mahamängimine

Pruudikimp jääb pruudile: JAH
Mida selleks vaja läheb: kaabu ja pruudipärg
Lugu: Kuidas seda tehakse: Vanade eestlaste kombe kohaselt toimus pulmas “tanutamine” ehk linutamine, mis tähendas, et pruudil võeti pärg peast ja pandi asemele tanu. Tänapäeval on tanutamine asendunud pruudipärja mahamängimisega, kus pulmakülaliste seast noorpaar valib ringmängu saatel uue pruutpaari, kus uus peigmees saab pähe kaabu ja uus pruut pärja. Ringmängu taustaks lauldakse pruudipärja laulu (siit lingilt leiad laulusõnad)
Tihtipeale pärast pruudipärja mahamängimist saab uus paar nn endise paari ülesanded endale. Näiteks kibe karjumise juures suudlevad nemad, mitte enam algupärane noorpaar. Mõnedes pulmades lõikavad pärast algupärast noorpaari ka nemad endale ise tükikese jne. 
Enamasti toimub pruudipärja mahamängimine kesköösel või veidi enne seda
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: tugevatesse sõpruskondadesse sobib variant, kus kaabu on alati üks ja sama ning sellele märgitakse peale selle saanud paaride nimed. Nii liigub kaabu käest kätte. Üks selline on näha ka üleval vasakpoolsel pildil.

Varukimbu viskamine ehk viskekimp

Pruudikimp jääb pruudile: JAH
Mida selleks vaja läheb: teine kimp ehk varukimp
Lugu: Viskekimp on enamasti tehtud lihtsamatest lilledest ning on veidi väiksem kui pruudikimp. Samas enamasti kasutatakse viskekimbus samu värvitoone nagu pruudikimbus. Kui pruudikimp on hingeliselt väga erilise tähendusega pruutpaarile ning kogub terve pulmapäeva jooksul endasse palju häid energialaenguid, siis viskekimbul peaaegu puudub vastabiellunutega emotsionaalne seos. Seetõttu on seda ka kergem kellelegi teisele visata ning selliselt saab pruut omale enda kimbu alles jätta. 
Ka siin võib sukapaela visata
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: nagu eelmiseski märgitud, võid visata kimpu hoopis vallalistele meestele

Pruudikimbu loos

Pruudikimp jääb pruudile: EI
Mida selleks vaja läheb: Kimpu ja nöörijuppe
Lugu: alternatiiv kimbuviskele. Kutsud kõik vallalised mehed või naised kokku, seod salamisi ühe noorijupi kimbu külge ning teisi hoiad lihtsalt koos kimbuga käes. Paelu peab olema sama palju kui vallalisi, mistõttu on kasulik paelad kohapeal valmis lõigata. Abivalmis pulmaisa teeb seda ilmselt ise, kuid selleks võiks olla eelnev kokkulepe. Oluline on, et paelu tuleb hoida niimoodi käes, et poleks aru saada, milline nööridest on kimbu külge seotud. Sealjuures tuleb jälgida, et kõik nöörid oleks ühepikkused. Kui tahad veidi puskut teha, võid mõne sellise paela veidi lühema lõigata, mis tegelikult kimbu külge seotud pole. Kuigi minu isiklik arvamus on, et selline tegu on veidi alatu, ning soovitan lõigata kõik paelad ühepikkuseks. 
Kui see tehtud, ronib pruut toolile ning kõik vallalised mehed või naised kogunevad tema ümber. Igaüks saab ühe paela. Keegi tõmmata ei tohi, vaid tuleb lihtsalt hoida nööri veidi kõrgemal, et kimp kukkudes vastu maad ei prantsataks. Kui kõik on valmis, siis pruut laseb kimbust lahti. Kimbu saab endale see, kelle pael oli kimbule kinnitatud. 
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: Seda võib teha nii vallalistele meestele kui naistele. 

Pruudikimbu kinkimine

Pruudikimp jääb pruudile: EI
Mida selleks vaja läheb: Kimpu
Lugu: Sobib eelkõige siis, kui ei soovi kimpu visata, kuid otseselt alles ka ei ole plaanis jätta. Sel juhul on hästi armas välja valida keegi, kellele kimpu kinkida soovid. 
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada:
Mõned mõtted kellele kinkida:

  • Parimale sõbrannale
  • Õele
  • Armsale inimesele, kes on abiellumas, äsja abiellunud, lapseootel või äsja lapse saanud
  • Paarile, kellel on pulmaaastapäev kohe tulemas või just olnud
  • Vanaanematele
  • Vanematele
  • Tütrele (või ka pojale)
  • Kõige kauem abielus olnud paarile

Millegi muu viskamine

Pruudikimp jääb pruudile: JAH
Mida selleks vaja läheb: Alternatiivi kimbule 
Lugu: itheedread.jezebel.com tõi välja idee, mille järgi võiks pruudikimbu asemel visata midagi muud. Näiteks oli noorpaar teinud “Cat-toss” ehk “Kassiviske”, kus kimbu asemel visati vallalistele hoopis laste mänguasjapoest ostetud karvane kass. Eestis on selline traditsioon väga vähe levinud, kuid mujal maailmas aeg ajalt visatakse just midagi muud peale kimbu või sukapaela.
Samas võiks visatav asi olla seotud noorpaariga ning veel toredam kui see on otseselt seoses pulmapäevaga. Näiteks võib pruut visata oma peast mõne lille, juhul kui tema juuksekaunistuseks on lilled ning need selleks hetkeks närtsinud pole. Samuti võib visata pulmas kantud salli vms.
Kindlasti tasub meeles pidada, et visatav peaks olema võimalikult pehme ja mittepurunev, et keegi haiget ei saaks.  
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: Võiks visata näiteks salli, ilupaela, peast võetud lille, pruudi enda heegeldatud lilleõit vms

Pruudikimbu oksjon

Pruudikimp jääb pruudile: EI
Mida selleks vaja läheb: kimpu
Lugu: Tihti on suureks küsimuseks, mida võiks pulmaoksjonil maha müüa. Kui te kimpu visata ei soovi, on valikuks see oksjonile panna. Niimoodi ei saa kimp kannatada ning jõuab inimeseni, kes seda tõesti väga soovib. 
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: Siin võiks kasutada erinevaid oksjoni tegemise viise, a la kas raha või lubaduse eest jne

Kimbu jagamine

Pruudikimp jääb pruudile: EI
Mida selleks vaja läheb: kimpu
Lugu: See sarnaneb kimbu kinkimisega, kuid lihtsalt kimbu kinkimise asemel tehakse kimp lahti ning jaotatakse endale oluliste inimeste vahel laili. Mõnikord tehakse ka nii, et iga vallaline naine saab kimbust ühe lilleõie 
Milliseid variatsioone või ideid võiks veel kasutada: Võid jagamiseks teha ka nn varukimbud või kimbu lahtijagamise asemel osta jagamiseks eraldi lilleõied. Selliselt jääb kimb Sulle alles.

Scroll to Top