Eriti erilised kogemused pulmadest hooajal 2022 pulmafotograafi silme läbi

Eriti erilised kogemused pulmadest hooajal 2022 pulmafotograafi silme läbi

Lisaks pulmatrendidele ja statistikale panin kokku ka väikese meenutuse eelmisest pulmahooajast pulmafotograafi silme läbi. Ma ei liialda, kui ütlen, et iga pulm on omamoodi eriline. See nii päriselt ongi! Aga et artikkel liiga pikaks ei läheks, tegin ikkagi mingisuguse valiku. Niisiis, mu kallis lugeja, siin on just toodud need erilised kogemused pulmahooajast 2022 pulmafotograafi silme läbi. Asjad, mida ilmselt terve tolle pulma meeskond meenutab veel ka järgmine ja ülejärgminegi pulmahooaeg.

pulmakogemused pulmad pulmafotod

Üllatustants pruudilt peigmehele

Oh, ma ei saa ikka üle ega ümber nendest. Kas teate, kui paljud pruudid tegelikult unistavad oma peigmehele ja pulmakülalistele üllatuseks tantsushow tegemisest versus kui vähesed tegelikult selle teoks teevad? No see erinevus on ikka kolossaalne. Ja täiesti arusaadavatel põhjustel. Okei, tegelikult ma täpselt kõigi põhjuseid ei tea, aga ma usun, et mina oleks justnimelt see pruut, kes täiega tahaks sellist üllatust teha, aga ärevus ajaks juba mitu kuud enne pulmi juuksed halliks. Sest kui sellele etteastele mõelda, siis….oh, juba praegu hakkab hirm. Mis siis, et ma isegi mitte pole ise abiellumaski 😀 Seega jah, kallid pruudid, ma täiega saan teist aru. Seda enam tahaks neile sügava kummarduse ning mitmekümneminutilise aplausi teha, kes on reaalselt ka oma plaani teostanud ning pulmas tantsushow esitanud. Vau! Te olete vinged, naised!!!!

pulmatants pruudilt pulmas üllatustants

Kompromiss ehk kaks pulma ja üks noorpaar

 

Tõeline kompromiss suhtes ei ole mitte see, et üks saab soovitu ning teine kannatab, sest lihtsalt ühiselt otsustati nii. Ei-ei, suhtes õige kompromiss on lahendus, mis on mõlema osapoolte esmaseid vajadusi, tundeid ja soove arvestav. 

Ning ohsa, kui laheda kompromissi tegi üks meie noorpaar. 

Ühesõnaga, lahendust vajas olukord, kus pruut soovis väikest ja nunnut pulma ning peigmees aga suurt ning möllurohket pulma. Tulemuseks tehtigi reaalselt kaks pulma. Fotograaf ja videograaf olid kohal mõlemal päeval ning muuhulgas esimesest päevast tehtud video mängiti suure peo päeval kohalesaabunud külalistele vahetult enne noorpaari tseremooniale saabumist ette. Nemad ju ei teadnud, et noorpaar on tegelikult juba abielus ja et miks tehti kaks pulma. Aga sealt saadi teada ning kuna video oli kohe eriti hästi ja armsalt kokku pandud (siinkohal kiitus Henry Hollandile – Holland Films), siis võttis juba see nii mitmelgi silmad märjaks. 

 

Ühesõnaga, tagasi algusesse minnes, siis see pisike armas pulmapäev leidis aset juulikuus Toosikannu puhkekeskuse metsade vahel. Pruut ja peigmees sättisid ennast hommikul juba kohapeal metsamajakeses valmis. Ümber metsamajakese ja tseremooniakoha vupsasid jänkud ning kohale saabunud noorpaari perekond, nende seas noorpaari pisikese pojaga, valmistasid üheskoos ette tseremooniakoha ning jäid põnevil ootama päeva algust. Noorpaar õnnistati abiellu nende kõige lähedasemate turvalises läheduses, suurte mühisevate kuusepuude all, samal ajal kui liblikad ümber nende lendasid ning paar jänkut siit sealt puude vahelt toimuvat piilus. See oli nagu muinasjutus. Päriselt! Olen siiani lummatud. Pärast tseremooniat tegime ilupildid ning saatsime noorpaari teele. Kuuldavasti oli neil plaanitud kaunis õhtusöök perega ühes Eestimaa mõisas. 

 

Suur pulmapidu aga toimus peaaegu täpselt kuu aega hiljem. Samuti Toosikannu puhkemajas, kuid nüüd juba nende suures peosaalis järve ääres. Päev algas meie jaoks küll ettevalmistustega kohapeal, sh dekoreerimised, dekoratsioonide pildistamine jne. Aga ülejäänud peolistele, kui majutamise aeg kõrvale jätta, sai päev alguse just eelpool mainitud video vaatamisega. Kui video oli läbi, sõitis plekkpurkide kolinal kohale noorpaar ning kohe alustati ka tseremooniaga. Ja edasi jätkus kohe eriti lõbusa ja vaba (inglise keeles oleks hea öelda carefree, aga hetkel ma ei leidnud sellele parimat eestikeelset vastet) meeleoluga. 

 

Super vinge igatahes

Kaks bändi ühes pulmas

Aga mis siis teha, kui tahad, et pulmas esineks kõigepealt 2 Quick Start ning seejärel DJ asemel tuleks mängima hoopis mõni teine vahva bänd? No siis tulebki nii teha. Nagu selgus, on see ka täiesti tehtav. Lihtsalt väike soovitus neile, kellel sarnane idee plaanis: veenduge, et bändide poolt eeldatav tehnika vahetuseks kuluv aeg oleks võimalikult reaalsuse lähedane. Meie kogemuse järgi hinnati ennast oluliselt kiiremaks, kui oli tegelikkus. Muidugi selle tagamaid ma ei tea, aga ajakavas olid kirjas üsnagi teised kellaajad. Kõik sujus loomulikult kokkuvõttes väga hästi. Lihtsalt, et veel paremini sujuks, on hea kellaaegades kindel olla, sest nii saame õhtut veelgi paremini planeerida.

Pulmatseremoonia spordistaadionil

Ei saa üle ega ümber sellest, kuidas R&E pidasid enda pulmatseremoonia Viljandi spordistaadionil. Lihtsalt nii teistsugune ja armas idee. Nimelt soovisid nad teha tseremoonia just kohas, mis sümboliseeriks nende kohtumislugu ning armastuse ja paar olemise alguse teedkonda. Ja kuna nad kohtusid kooli ajal läbi spordi ning nende armastus sai alguse ajal, mil nad tegelesid enda sportlaskarjääriga kergejõustiku alal, saigi valitud tseremooniakohaks just spordistaadion. Mõtled, et veider ja ebaromantiline? Mkmm, vastupidi. 

Tseremooniakoht oli väga kaunilt dekoreeritud ning külalistel oli mõnus toimuvad tribüünilt jälgida. Ja kui noorpaar saabus tseremooniale selliselt, et pruut kõndis üle suure väljaku altari poole koos noorpaari ühe lapsega ja peigmees jällegi teiselt poolt üle väljaku koos teise lapsega, siis see pikk ja ootusärev saabumine tõi nii mõnelegi pisara silma. Ja ausalt, no vaata seda tseremooniakohta. On ju ilus!

Pruudi saabumine mootorrattal

Oled pruut ning peagi abiellumas, soovid efektselt siseneda tseremooniale ning juhtumisi Sinu isa sõidab mootorrattaga? Voilaaa, eriti kihvt idee on tseremooniale saabuda justnimelt tsikli seljas. Sõidate kuni sinnamaale, et jõuate teid ootavate külalisteni. Jätate tsikli mõnusasti sinnapaika ning siis juba armsasti koos tulete edasi kuni altarini. Selliselt saab ühte põimida nii efektsuse kui südamlikkuse.

Lapsed saadavad vanemad tseremooniale

Olen juba aastaid noorpaaridele seda ideed soovitanud ning väga mitmeid selle idee järgi teostatud tseremooniaid pildistanud, aga endiselt on see lihtsalt mega armas kõike seda toimumas näha. Ühesõnaga. Tahad teha tseremoonia eriti armsaks? Põimida ühtekokku selle, kes olete teie ise paarina, ning tähistada, et olete loonud perekonna? Las teie laps või lapsed saadavad teid tseremooniale. Kui see tehtud, saavad nad mõnusasti minna istuma või hoopiski jäädagi teie juurde tseremooniale. Kui on üks laps, siis saab ta saata näiteks isa ehk antud juhul peigmeest. Pruut aga saabub kohale kas isaga või kellegi muu endale tähtsa inimesega. Või tuleb peigmees üksi ja pruut saabub koos lapsega. Ja kui on mitu last, siis saab ju üks saata peigmeest ja teine pruuti. Ja mis on eriti armas ja lahe olnud, kui terve pere tulebki koos. Mõnusasti käest kinni. Vahepeal tehakse väike keerutus ja musi…ning kõigil südamed härdalt sulavad. Oh, kui armas. Igatahes jah, väike mõte teile. 

Pulmapidu valgustasid kümned ja kümned küünlad

Täpsemini 150 küünalt, nagu peigmees kirjutas pulmade järelkaja e-mailis:”Korraga põlesid pooled küünlad, ehk 150tk. Arvutus ütleb, et laudadel oli seega 5kW jagu küttekehasid” Ja see oli tõeliselt ilus!

Noorpaar istub peolauas diivanil

See oli lausa eriti armas ja uudne idee: pulmapeol istus noorpaar enda lauas mitte kahel eraldi toolil, vaid hoopis mugaval pehmel diivanil, kus nad said õhtu üksteise kaisus veeta. Mega armas mõte ning kindlasti loodan sellist teostust veel pulmades näha!

Peigmees kirjutas pruudile üllatuseks laulu ja ka esitas selle

…ning ühtlasi ka esitas selle pulmas lausa kahel korral. Kõigepealt andis ta ilupildistamise alguses pruudile seda laulu klappidest kuulata. Oh, kui ehedaid emotsioone saime pildile. Ning siis esitas peigmees üheskoos bändiga selle laulu kogu pulmarahvale. Naisss, eksju!

Hästi tehtud helilahendus mitme peoruumiga peokohas

Kas tead sellist peokohta-hotelli, nagu Ammende Villa Pärnus? Juhul, kui oled seda külastanud, siis ehk tuleb Sulle pilt silme ette, et Ammende alumisel korrusel on mitmed keskmise ja väiksema suurusega ruumid. Suure pulma puhul on seal teinekord pisut keeruline olnud pulmarahvale ühtne hingamine anda ning sealjuures ka kõiki toimuvaga kursis hoida. Aga eriti meeldiv kogemus oli eelmisel suvel, kui pulma helitehnilise poole eest hoolitses Tetech ning nad olid igasse pulmaliste poolt kasutatavasse saali viinud kõlarid ning kogu süsteemi omavahel selliselt ühendanud, et igas ruumis oli kuulda nii bändi kui pulmaisa. Bändi ajal oli mujal ruumides kõlaritest tulev heli küll inimeste mugavust silmas pidades vaiksem, kui seda oli otseselt selles saalis, kus bänd ise mängis. Aga pulmaisa jällegi oli väga kenasti igale poole kuulda. Väga mõnus ja asjalik oli 

LED-valgustusega pulmakaar - moetrend pulmas

Pulmakaarel oli selles pulmas kaks olulist säramise aega. Esiteks päeval tseremoonial, kus paistsid silma rohkem sellele kinnitatud lilled ning siis õhtul, kui kaarele kinnitatud led-tulede riba mõnusasti säras ja stiili lisas. Kas tulevane moetrend pulmades?

led-pulmakaar, moekas pulm

Milliseid uusi trende või põnevaid lahendusi oled Sina pulmades näinud? Kirjuta meile info@maaris.ee ning jagame koos ideid ka tulevastele noorpaaridele!

Scroll to Top