Pulmafotograafi ja -videograafi koostöö pulmas

Pulmafotograafi ja -videograafi koostöö pulmas KKK

Kas pulmafotograaf ja -videograaf töötavad pulmas koos või on neile vaja eraldi aeg planeerida?

 

Kindlasti töötavad koos! Nii on ajaliselt mõistlikum ning koos tehes saab ka rohkem huvitavaid kaadreid. 

 

Siit ka väike lugu

Olen vaid korra elus kohtunud videograafiga, kes soovis noorpaariga filmimiseks täiesti erinevat aega ajakavasse  ja selliselt, et fotograafi juures poleks. Olin väga üllatunud ning järelpärimise tulemusel selgus, et tegemist oli alles alustaja videograafiga, kellel oli varasemast üks pulmakogemus ning see üks kogemus oli olnud fotograafiga koos töötamise osas üsna negatiivne. Traumeeriv isegi. Õnneks veensin ta kiirelt ümber ja ta nõustus minuga samaaegselt töötama. Andsin endast parima, et ta ühe halva kogemuse tõttu kogu fotograafide kogukonna vastu usaldust ei kaotaks. Ja kuigi ta oli algul üsna umbusklik, siis üsna pea selgus, et meie koostöö sujub lausa lõbusalt ning hiljem teema üle arutledes avaldas ta tänu hea kogemuse eest koostöö osas. Ja mina olin talle tänulik, et ta andis mulle võimaluse.
Kusjuures sellest on juba mitu aastat möödas, aga see on siiani nii eredalt meeles. Ning ma saan temast ka täiesti aru. Kui minu esimene kogemus pulmafotograafina oleks olnud sellise videograafiga, kellega kohtusin üleeelmisel ja siis uuesti eelmisel hooajal…. kõik see arrogantsus, ülbus, austuse puudus ja hoolimatus nii noorpaari kui meeskonnatöö osas, oli ulmeline. Ma oleks pikalt šokis olnud. Aga õnneks selliseid kogemusi tekib ääretult-ääretult vähe ning päriselt on 99% videograafidest no lihtsalt super, nii inimesena kui ka professionaalid oma ametis. Ning tandem töötab alati ideaalselt. 

Kuidas näeb koostöö välja? Mismoodi käib juhendamine? 

 

See nüüd sõltub konkreetselt igast isikust ja tema stiilist. On videograafe, kes ise ei soovi üldse juhendada ning ongi kogu aja pigem fotograafile nii öelda varjud. Fotograaf teeb siis kogu juhendamise. Kuna olen mega kontrollifriik, siis peab tunnistama, et isiklikult on mulle see variant kõige mugavam. 

 

Aga kuna mulle väga meeldivad ka väljakutsed ja vaheldus, siis ma rõõmuga naudin ka teisi koostöövariante. 

 

Näiteks on osa videograafe, kes enamik aega eelistavad olla fotograafi varjud, kuid neil on mõned eraldi kaadrid, mida siis ise juhendavad. 

 

Ja siis on veel ka neid videograafe, kellega teeme 50/50 ehk pool aeg on nende kord juhendada ja pool aega minu. 

 

Hetkel ei meenu aga ühtegi pulma, kus oleks hoopis fotograaf tahaplaanile jäänud. Aga kindlalt on ka neid pulmi, kus on hoopis videomaterjal tähtsam, kui fotod. Ning ka see on okei. Peaasi, et noorpaar on õnnelik. Meie videotiimiga saame igatahes omavahel hästi hakkama 😀

Aga mis siis kui fotograafi ja videograafi koostöö ei suju? 

 

Ennast tõestanud vastus on, et kui miski ei toimi, siis me paneme toimima. Teie olete sel päeval ikka kõige tähtsamad ja peame seda silmas. Olen tänaseks pildistanud üle 200 pulma ja (ptui ptui ptui üle õla) seni pole veel ühtegi päris võimatut olukorda ega isikut kohanud. Isegi härra ülemöödunud suvest ei olnud teps mitte võimatu, kuigi keerukas ja vajas teistsugust lähenemist. Ühesõnaga, nagu igas suhteski, on ka fotograafide ja videograafide koostöökogemustes nii hõlpsaid kui pisut keerukamaid olukordi. Eks seetõttu häid koostööpartnereid nii väga soovitataksegi. Ja kui juhtubki olema keerulisem olukord, siis me lihtsalt leiame lahenduse. See on ikkagi teie päev, seetõttu meie vahel toimuv jääb meie teada ja teie saate ennast ikka mõnusasti tunda. 

Minu kõige lemmikumad videograafid e. soovitan pulma videograafi

 

Ehk siis siin on nimekiri minu kõige vingematest ja parematest koostööpartneritest videograafide seas. Ootan juba järgmisi kohtumisi, sest teiega koos teeme noorpaaride päeva neile veelgi erilisemaks. 

PS: Kallis noorpaar, oma valiku tegemisel videograafi osas, lähtu kindlasti tema stiilist ja käekirjast. 

Aitäh:

Henri Holland

Henry Talvik 

Igor Novitski 

Innar Hunt 

Maksim Tund

Marge Prints 

Rain Aunapu

Sander Saard 

Siim Šeglinš 

Tarvo Tammeoks 

Timo Arbeiter

Toomas Vardja 

Urmo Lamp

Scroll to Top