Pulm on nautimiseks. Isegi kui jõuate enne pulmapäeva kõik ise ära korraldada, on ikkagi hea, kui on kohapeal keegi usaldusväärne, kes hoolitseb pulma sujumise eest ning tegeleb ootamatustega selliselt, et noorpaar ja ka kõik külalised saavad õhtut mõnusalt veeta. Aga kui tahaks ikkagi ise ka enda pulmakorraldusega tegeleda, kas siis ikkagi võiks pulmakorraldaja teenust kasutada? Kes üldse on pulmakorraldaja ning kellele on vaja pulmakorraldajat? Nii nendele, kui mitmele teisele küsimusele leiad vastused altpoolt.
Küsimustele vastas AMV Pulmakorralduse duo Triin Kask ja Brit Peterson.
Kes on pulmakorraldaja
#pruudihingerahuametlikmaaletooja – pruudi antud nimetus 2020 aasta suvepulmas
Soe ja avatud suhtleja, kes naudib sündmuste korraldamist hoides plaani, reageerides vajadusel kiiresti, kuid jäädes märkamatuks taustajõuks pruutpaari seljataha.
Mida teeb pulmakorraldaja
Paaride sõnad räägivad enda eest: …üks olulisemaid asju olite teie, kes olite nii toetav ja
professionaalne tiim meie pulmapäeval. Ja seda mitte ainult pulmapäeval, vaid ka pulma
planeerimisel ja eriti viimastel nädalatel enne pulmi. Tagantjärgi mõeldes oleme aru saanud, et kuna pulmapäev ise möödus nii kiiresti, siis tegelikult on kogu kogemuse väga oluline osa ka sellele eelnev aeg ja teiega suhtlemine tegi selle aja palju meeldivamaks (sest eks mingi stress/närv oli ikka) ning saime teie olemasolust palju tuge. Jääme kindlasti teid väga sooja tundega meenutama.
Enne pulmi käib tihe plaanimine ja detailide paika sättimine, et leida pruutpaarile parimad
lahendused vastavalt nende vajadustele, soovidele ja unistustele. Arvestades loomulikult ka
reaalsuse piire ning kontrollides eelarvet 🙂
Pulmade ajal unustab pruutpaar kokkulepitud detailid ja NAUDIB, sest pulmakorraldaja
tegutseb tagaplaanil, hoides kokkulepitud detailidel silma peal, ning leiab mängleva kergusega
lahendused nii üllatustele kui force majeure olukordadele.
Pärast pulmi toimub muidugi muljetamine ning teinekord on pruutpaar nii omaks saanud, et
suhtlemist jagub pikaks ajaks. Lisaks muljetamisele on loomulikult oluline ka pulmajärgse päeva
kokkulepete täitmine kui on vaja korraldada rendiasjade tagastamine, lillede sugulastele kaasa
pakkimiseks ettevalmistamine vms korralduslik tegevus. Juhtub ka olukordi, kus pulmakorraldaja sätib valmis sama või eraldi asukoha järel-peoks.
Kellele on vaja pulmakorraldajat
Kogemustele tuginedes näeme, et kõigile pruutpaaridele, kellel on soov oma abielu kas väiksemalt või suuremalt tähistada. Muidugi pole pulmakorraldaja oluline kui soovitakse vaid registreerida ametiasutuses oma kooselu abieluks. Kui aga tulevad mängu mõtted dekoreerimise või väiksemagi peo osas, on igati mõistlik pulmakorraldaja kogemused enda kasuks tööle panna. Oled agar korraldaja ning paned plaani paika mängleva kergusega? Väga hästi, aga uskuge, teie pereliikmed on rõõmsad kui nad peopäeval kohustusi endale ei saa.
Samuti näeme armsaid paare, kelle pered hea meelega naudivad koostoimetamist kasvõi
pulmasöögi valmistamisel. Pulmadel on aga palju detaile, mille peale ise ei tule ning tugev taustajõud on pulmapäeval alati olnud hinnatud.
Mis vahe on pulmakorraldajal ning pulmaisal
Pulmaisa on meelelahutaja, kes hoolitseb pruutpaari ja külaliste peotuju eest! Pulmakorraldaja on nagu dirigent orkestrile hoides tervikpilti koos nõnda, et plaanitud detailid ka teoks saaks.
Vahva võrdluse võib tuua ka sekretäriga, kelle tööd kontoris tihtilugu ei märgata. Välja paistab
olukord, kui sekretär millegipärast tööle ei saa tulla 🙂
Kuidas teada, kas vajad täisteenust või osalist lahendust
Mõtled, kas soovid vastutada ise ning kanda pulmapäeval telefoni kaasas / anda ülesanne oma
lähedasele, et olla olemas teenusepakkujatele või jätad toimetamise asjatundjatele, kes naudivad oma tööd samal ajal kui Sina naudid oma pidu.
Mida pulmakorraldajalt küsida
Seda, mis on pruudile/peigmehele oluline. Kõik küsimused on olulised, mis pruutpaaril tekivad, sest aitavad kaasa oodatud sündmuse õnnestumisele. Oleneb pulmakorraldaja kogemusest ning professionaalsusest, aga üldiselt küsib palju küsimusi ka pulmakorraldaja. Selleks, et saaks kaetud olulised elemendid, mille peale pruutpaarid ei tule ja mis on ka loomulik kui korraldad oma esimesest või miks mitte ka teist pulma 😀
Mida mitte küsida
Kuidas toimub termotuumasüntees, sest me pole tuumafüüsikud 😉
Kuidas pulmakorraldajat valida
Läbi kohtumis(t)e ja tunnetuse, kas suhtlemine ja vaated klapivad.
Miks on deposiit/broneerimistasu tagastamatu
Pulmi plaanitakse üldiselt aasta, vahel kaks või harva ka 3 aastat ette. Üldiselt on broneerimistasu just see, mida ei tagastata sest kuupäeva hoitakse kinni ning pulmakorraldaja teeb ka reaalselt korralduslikku tööd. Mida hiljem kuupäev vabastatakse, seda väiksem on tõenäosus, et uus paar selle valib. Lisaks kaasneb töö tehtud broneeringute vabastamisel, mis võtab väärtuslikku tööaega.
Mis infot anda, et võimaldada pulmakorraldajal efektiivselt töötada?
Päringu jaoks on oluline endast märku anda esimeste infokildudega, mis olemas. Kui on teada
näiteks kuupäev ja/või asukoht, annab see hea sisendi. Samuti orienteeruv inimeste arv ning peo stiil või kui luksuslikku pulma ette kujutate. Sealt edasi minna on juba väga hea.
Suhtlemise teeb kindlasti sujuvamaks ja lihtsamaks aus tagasiside ning vastused korralduslikele
küsimustele, mis on pruutpaari eelised. Kõikidel on omad vajadused, eelistused, soovid ja unistused – pulmad peavad olema pruutpaari nägu – seega mida ausamalt ja avatumalt suhtlete, seda parema tulemuse saame.
Kui tihti peaks ühendust hoidma enne pulmi?
See on väga individuaalne ning oleneb ka kui aegsasti korraldusega alustatakse. Üldiselt on tihe suhtlus, kui otsus tehtud ja käed sõlmitud, et saada paika inimressurss, mis pulmaks oluline. Seejärel toimuvad regulaarsed kontaktid, et olla ühel lainel ning suhtlemine tiheneb oluliselt kuu kuni kaks enne pulmi. Viimane nädal on üldiselt kena kontakt viimaste nõuannete ning pruudi turvatunde jaoks.
5 nippi:
- Läbi rääkida mõlema, nii pruudi kui peigmehe, ootused päeva osas.
- Hinnata oma rahalist võimekust soovide elluviimiseks.
- Pulma eel on oluline paika panna ajaline plaan, kuid sama oluline on see plaan pulmapäeval unustada ja lihtsalt NAUTIDA.
- Jäta vastutusrikkad ülesanded, nagu torditranspordid jm selline, teenusepakkujatele ja lase vanematel/sõpradel end teie pulmahommikul rahus sättida ja pidu NAUTIDA.
- Pulm on protsess koos eeltöö ja järgnevaga – naudi seda, pulmapäev möödub kiiresti 😉
Artikkel: Maaris Tölp (Puust) – Maaris Photography
Küsimustele vastasid: Triin Kask ja Brit Peterson pulmaagentuurist AMV Pulmakorraldus (mivida.ee fb)